Sui’den (SUI) önemli veri: Aptos ve Cardano’yu geride bıraktı

Yaklaşık 600 milyon dolar TVL’ye ulaşan Sui (SUI), Aptos ve Cardano’yu geride bıraktı.

Kripto para piyasasının yükseliş yönlü ilerleyişi, birçok kripto projesine milyonlarca dolarlık para girişinin kapısını araladı. Özellikle yeni projeler, yatırımcıların yoğun ilgisiyle birlikte dikkat çeken büyümeye imza attı.

Son dönemin popüler kripto projesi Sui, TVL (toplam kilitli varlık) miktarındaki artış ile önemli bir büyüme kaydetti. Sui, ekosistemindeki büyüme ile birlikte Aptos ve Cardano’yu geride bıraktı.

Sui (SUI) ekosistemi gümbür gümbür: 600 milyon dolar TVL

2023 yılının son çeyreğinde gerçekleştirdiği yükseliş ile dikkatleri üzerine çeken Sui (SUI), yeni yılda da büyümeye devam ediyor. Sui blokzincirine artan talep, TVL (toplam kilitli varlık) artışına yol açtı.

DefiLlama’dan elde edilen verilere göre, Sui blokzinciri 600 milyon dolar TVL’ye ulaştı. Sui, TVL miktarına göre blokzincirler sıralamasında 10’uncu oldu.

Sui, TVL’deki artışıyla birlikte ilk 10 içerisine girerken, gözünü Optimism ve Avalanche’a dikti. Hızlı bir ilerleyişe sahip olan Sui’nin daha fazla ilgi görmesi ve TVL miktarını artırması bekleniyor.

Katman-1 blokzinciri Sui, TVL açısından Cardano, Aptos ve Near’ı geride bıraktı. Yılın başında 211 milyon dolar TVL’ye sahip olan Sui, sadece bir buçuk aylık süre diliminde TVL miktarını 593 milyon dolara çıkardı. Sui’deki yükseliş, projenin yerel token’ı SUI’ye de yansıdı. SUI, yılın başından bu yana yüzde 140’a yakın yükseliş gerçekleştirdi.

Eski Meta çalışanları tarafından kurulan Sui, son 30 gün içerisinde Ethereum’dan 310 milyon dolarlık bir nakit akışı gördü.

Move programlama diliyle geliştirilen blokzincir, Aptos’un en büyük rakiplerinden birisi olarak gösteriliyor. Sui blokzincirine kilitlenen para miktarının Aptos’u geride bırakması ise dikkat çekti.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.