Halving öncesi yıkım: Bu 5 altcoin’de satış baskısı arttı!

Halving‘e yaklaşık iki gün kalmasıyla düşüşe geçen Bitcoin, altcoin piyasasını sallamaya devam ediyor.

Halving için geri sayımı başlatan Bitcoin, altcoin piyasasını yıkıp geçti. BTC’nin değer kaybetmesine rağmen artan dominans, altcoin’lere daha da büyük zarar verdi. Peki ya CoinMarketCap verileri doğrultusunda son 24 saatte en çok düşüş yaşayan altcoin’ler hangileri oldu?


1- Ethena (ENA)

Binance’in yeni Launchpool’u olan Ethena (ENA) son 24 saatte yüzde 15,93 değer kaybıyla listenin ilk sırasında yer edindi. Henüz çok yeni bir kripto para olan ENA’nın kısa sürede bu kadar değer kaybetmesi dikkatlerden kaçmadı. Bir doların altında sarktıktan sonra büyük bir satış baskısı gören ENA’nın sıradaki fiyat hareketleri merakla bekleniyor.


2- Core (CORE)

Son zamanların en popüler altcoin’lerinden olan Core (CORE) son 24 saatte yüzde 15,85 düşerek listesinin ikinci sırasına yerleşti. Henüz büyük kripto para borsalarında listeli olmayan CORE’den beklentiler devam etse de son yaşanan fiyat hareketi haliyle yatırımcısının kafasını karıştırdı.


3- THORChain (RUNE)

Ekosistemli projelerin öne çıkan isimlerinden THORChain (RUNE) birkaç gündür satış baskısıyla mücadele ediyor. Son 24 saatte yüzde 14,05 düşüş kaydeden popüler altcoin, listenin üçüncü sırasına yerleşti. Bitcoin’deki düşüşün devam etmesi halinde RUNE’deki satış baskısı giderek artabilir.


4- dogwifhat (WIF)

Yeni memecoin’lerin lider isimlerinden dogwifhat (WIF), piyasadaki geri çekilmeyle adeta sarsıldı. Diğer memecoin’lere oranla çok daha fazla düşüş yaşayan WIF, memecoin tutkunlarını tedirgin etti. Son 24 saatte yüzde 12,41 düşen popüler altcoin, listenin döerdüncü sırasına yerleşti.


5- Bittensor (TAO)

Boğa sezonuna damga vuran popüler yapay zeka altcoin’i Bittensor (TAO), bir türlü yükselişe geçemedi. 600 doları her ne kadar zorlasa da başarısız olan TAO, 444 dolara kadar geri çekildi. Son 24 saatte yüzde 11,51 düşüş yaşayan popüler coin, yapay zeka trendinin devamlılığını fiyat hareketleriyle belirleyebilecek bir unsur olabilir.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.