Dogecoin (DOGE) durmak bilmiyor: Neden yükseliyor?

Memecoin çılgınlığıyla patlama yapan Dogecoin (DOGE) hangi seviyelere doğru yükseliş sergileyebilir?

Bitcoin’in (BTC) boğa koşusuna başlaması eşliğinde ateşi yakan memecoin‘ler, sert yükselişleriyle dikkat çekti. Trendlere ayak uyduramayıp uzun süredir sessiz kalan memecoin’ler, sonunda beklenen hareketi yapmaya başladı. Mememcoin’lerin lider ismi olan Dogecoin (DOGE) ise, yalnızca beş gün içinde yüzde 58,61 oranında artış yaşadı. Hem teknik hem de temel analiz açısından rüzgarı arkasına alan memecoin’in yükseliş sebepleri nelerdir?

Memecoin trendi Dogecoin’i (DOGE) tetikledi!

BTC’nin kesintisizi yükselişi, özellikle de memecoin piyasasına yakıt oldu. Başta köpekli coin’ler olmak üzere, Solana ekosistemindeki memecoin’lerin artışı dikkatlerden kaçmadı. Köpekli coin’ler ele alındığında ise en çok yükseliş Dogecoin (DOGE) ve Bonk’dan (BONK) geldi. Memecoin trendinin gücünü koruması halinde DOGE’deki olumlu ivmenin devam etmesi beklenebilir.

Dogecoin (DOGE) teknik açıdan olumlu ilerliyor!

Haftalık DOGE grafiğine bakıldığında fiyatın uzun bir süre akümüle olduğu görülüyor. Bu akümüle süreci, DOGE’nin yeterli talebi sağlayamadığını ortaya koymuştu. Ancak, BTC’nin 60.000 doları aşmasıyla gelen memecoin çılgınlığı, DOGE’y adeta ilaç oldu. Üzerindeki satış baskısını ortadan kaldıran memecoin, kritik direnç seviyelerini hacimli bir şekilde aşarak teknik taraftan da gücünü ortaya koydu.

Sosyal metrikler Dogecoin’den (DOGE) yana!

Son bir haftalık Google Trends verilerine bakıldığında, “dogecoin” Google aramaları kayda değer bir artış göstermiş. Metrik, zaman zaman düşüş eğilimi gösterse de ana yönü yukarı bir şekilde hareket etmiş. Örneğin 29 Şubat’ta DOGE aramaları 100 puana ulaşarak zirve yapmış.

Bu gelişme, DOGE’nin daha fazla araştırıldığını, DOGE’ye dair haberlerin, gelişmelerin ve diğer çeşitli içeriklerin daha çok talep gördüpünü ortaya koyuyor. Sadece kripto para olarak değil, sosyal metrikler bazında da iyi bir ivme yakalayan DOGE, ilerki günlerde adından daha çok söz ettirecek gibi görünüyor.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.