Bir dönemin efsane altcoin’i fitili yaktı: Neler oluyor?

2021 boğa sezonunun yıldızlarından olan Neo (NEO) haber akışıyla beraber patlama yaparak büyük bir artış kaydetti.

Çin’in Ethereum’u lakabıyla bilinen Neo (NEO) haber etkisiyle birlikte patlama yaptı. Çin devlet medyasına göre, Çinli varlık yöneticisi Harvest Fund’ın Hong Kong merkezli yan kuruluşu, spot Bitcoin ETF‘leri sunmak için düzenleyici kurumlara başvuruda bulunurken, Southern Fund başvuru sürecini araştırıyor. Bu gelişme eşliğinde uçuşa geçen NEO, yüzde 39,25’lik artışıyla “En Çok Yükselen Kripto Paralar” listesinde zirvenin sahibi oldu.


Haber etkisinin altcoin’lerdeki önemini bir kez daha gördük!

Çok uzun zamandır akümüle evresinde olan NEO, Çin’den gelen haberler ile beraber yüzde 40’a yakın bir artış kaydetti. Doğrudan yükselişe geçen popüler coin, hem teknik hem de psikolojik açıdan kritik bir eşiği geride bıraktı. 20 doların üzerine atan NEO, şu an için 21,25 dolardan el değiştiriyor. Çin’de kriptoya dair olumlu gelişmelerin yaşanması, BTC’nin 72.000 doların üzerinde kalması veya BTC dominansının düşüşü halinde popüler altcoin için için sırasıyla 21,86 – 25 ve 29,70 dolar seviyeleri hedeflenebilir.

Geçmiş dönemlerde olduğu gibi Çin’in başta madencilik faaliyetleri olmak üzere kriptoya karşı durması, BTC’nin düşüşü veya BTC dominansının artışı gibi unsurlar, NEO’da satış baskısı yaratacaktır. Böyle bir senaryoda sırasıyla 18,60 – 16,94 – 14,96 – 12,82 ve 10,45 dolara geri çekilmeler yaşanabilir.

Çin’deki en popüler kripto paralardan biri olarak yer alan NEO, yükseliş yönlü hareketini sürdürdüğü takdirde 2021’den esintiler vermeye devam edecektir. Çin’in kriptoyla ilgili hamleleri ise, NEO fiyatında doğrudan söz sahibi olacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.