Airdrop’larda hayal kırıklığı: Çok sert düştüler!

Bir dönemi kasıp kavuran airdrop furyası, şimdilerde büyük bir hayal kırıklığı yaratıyor.

2023’ün son çeyreğinde Cosmos ekosistemi ile alev alan airdrop’lar, güçlü bir trend haline gelerek kripto yatırımcısının ilgisini çekmişti. Stakedrop mantığıyla pek çok projeye yönelen airdrop avcıları, ilgili altcoin’lerde büyük artışları beraberinde getirdi. Ancak yeni gelen projelerin kayda değer bir airdrop atmaması, yavaş yavaş tepki yaratmaya başladı. Özellikle de son airdrop’ların hem az miktar dağıtılması hem de kısa sürede çok fazla değer kaybetmesi dikkat çekti.


1- Parcl (PARCL)

RWA kategorisinin en yeni projelerinden olan Parcl (PARCL) hem kendi platformunun kullanıcılarına hem de Solana DEX’i Backpack’te hacim kasan kullanıcılara airdrop yaptı. Dağıtılan airdrop miktarını yetersiz bulan kullanıcılar, projeye ve platformlara doğrudan tepkisini gösterdi. Buna ek olarak PRCL’nin kısa sürede yüzde 35,76’lık düşüş yaşaması, tepkileri iyice artırdı.


2- Tensor (TNSR)

Solana airdrop NFT pazaryeri olan Tensor (TNSR), büyük bir airdrop yapacağını duyurmasıyla birlikte kullanıcılarını heyecanlandırmıştı. Token’ın piyasaya sürülmesiyle airdrop gerçekleştiren Tensor, piyasada büyük bir etki yarattı. Dağıtım miktarı her ne kadar iyi olsa da TNSR’nın yalnızca birkaç gün içinde yüzde 64,19 değer kaybetmesi


3- Wormhole (W)

Solana ekosisteminde çıkan bir diğer popüler coin Wormhole (W), airdrop avcılarının tepkisini çekti. Çeşitli kripto para borsalarında listelendiği andan itibaren satış baskısını bir türlü üzerinden atamayan W, kısa sürede yüzde 62,57 düştü. Projenin Solana’da yer almasına rağmen bu denli kötü bir performans çizmesi, herkesi şaşırttı.


4- Saga (SAGA)

Binance’in son launchpool’larından biri olan Saga (SAGA) piyasaya çıkmadan önce büyük bir beklenti yaratmıştı. Airdrop avcılarının merakla beklediği SAGA, borsa listelenmelerinden sonra beklentileri karşılayamadı. Soluksuz bir şekilde düşüşe geçen popüler coin, yüzde 60,73 düşüş kaydederek eleştirileri topladı. SAGA’nın bundan sonraki fiyat hareketleri ise merakla bekleniyor.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.