XRP yatırımcıları dikkat: Ripple, milyonlarca dolarlık kilit açtı!

ABD’li blokzincir tabanlı ödeme protokolü Ripple Labs, kendi kasasından 500 milyon dolarlık XRP tokenin kilidini saatler önce açtı. Ripple fiyatının düşüşyle aynı zamanda ortaya çıkan bu haber, kripto para yatırımcılarında endişeye neden oldu.

Blokzincir takipçisi Whale Alert, X hesabından yaptığı paylaşımda şirkete ait kripto para cüzdanlarından 500 milyon dolarlık XRP serbest bıraktığını duyurdu. Ripple Labs, 200 ve 300 milyon adetlik iki farklı işlem ile söz konusu miktara ulaştı. Güncel piyasa verilerine göre kilidi açılan tokenlerin toplam değeri ise 300 milyon dolara yakın.

Neden kilit açtılar?

SEC ile davası devam eden ABD’li ödeme protokolünün milyonlarca adet tokenin kilidini neden açtığı sorusu sosyal medyada geniş yer kapladı. Uzmanlar, şirketin bu transferinin likiditeyi korumak ve sınır ötesi ödemelerde işlemleri kolaylaştırmak için yapılan planlı bir hamle olduğunu belirtti.

Ripple, düzenli olarak aylık 1 milyar adet XRP tokeni şirket cüzdanlarından serbest bırakıyor.

XRP fiyatı

Ripple’ın yerel kripto parası XRP, son günlerde yatay bir trendde seyrediyor. CoinGecko verilerine göre Ripple, piyasa değeri en büyük beşinci kripto para olarak yer alıyor. Ripple coin, son 24 saatte yüzde 2,1 değer kaybına uğradı.

XRP, an itibarıyla 0,6026 dolardan el değiştiriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.