Nijerya tatillerde nakit para çekme kriziyle karşı karşıya, sendika liderleri protesto tehdidinde bulundu

ABUJA – Nijerya Sendikalar Kongresi (TUC), özellikle tatil sezonunda bankalardan ve ATM’lerden nakit para çekmeye çalışan vatandaşlar için yaygın zorluklara neden olan ciddi naira kıtlığı konusunda alarm verdi. TUC liderleri Festus Osifo ve Nuhu Toro, ülke genelindeki satış noktası (P.O.S) operatörlerinin fahiş ücretler almasına neden olduğunu söyledikleri döviz kıtlığı nedeniyle Nijerya Merkez Bankası’nı (CBN) açıkça eleştirdi.

Sendika liderleri mevcut durumdan duydukları hoşnutsuzluğu dile getirerek, krizi hafifletmek için hızlı bir şekilde harekete geçmeyen Başkan Bola Tinubu yönetimini sorumlu tutuyor. Kıtlığın sadece rahatsız edici değil aynı zamanda tatil hazırlıkları ve genel ticaret için nakit işlemlerine güvenen günlük Nijeryalılar için de maliyetli olduğunu savunuyorlar.

Osifo ve Toro, yönetimi, CBN’yi derhal yeterli para birimi dağıtmaya ve halkın karşılaştığı zorlukları hafifletmek için para politikalarını geliştirmeye yönlendirmeye çağırdı. Bu sorunların derhal ele alınmaması halinde, şikayetlerini dile getirmek ve çözüm talep etmek için protesto eylemleri başlatmaya hazır oldukları uyarısında bulundular.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.