Damga vurdular: En büyük beş memecoin ne kadar kazandırdı?

En büyük kripto para Bitcoin’in rekor kırdığı 2024’ün ilk çeyreğinde yatırımcıların yüzü uzun süre sonra güldü. Ether (ETH) ve çoğu altcoin, BTC’den daha düşük performans gösterirken piyasaya memecoin furyası damga vurdu.

Bu yazımızda, piyasa değeri en büyük beş şaka temalı kripto paranın yıl başından günümüze getirilerini ele alacağız.


1-Dogecoin (DOGE)

Memecoinlerin atası olarak bilinen Dogecoin (DOGE), tüm kripto paralar arasında dokzuncu sırada yer alıyor. X ve Tesla’nın sahibi Elon Musk’ın favori altcoini DOGE’nin platformlarda ödeme seçeneği olarak sunulacağına dair beklentiler, Dogecoin’e olan ilginin artmasına neden oldu.

DOGE, son iki haftadır devam eden satış baskısına rağmen yıl başından günümüze yüzde 105 getiri sağladı. CoinGecko verilerine göre köpek temalı memecoin an itibarıyla 0,183 dolar seviyesinde el değiştiriyor.


2-Shiba Inu (SHIB)

Son yıllarda Shibarium projesi ile memecoin olmaktan daha fazlasını sunan kripto para Shiba Inu, piyasa değeri en büyük 13’üncü kripto para ünvanına sahip. Shiba, yıl başından günümüze yüzde 159 değer kazanarak yatırımcısını sevindirdi.

SHIB, an itibarıyla CoinGecko verilerine göre 15 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 0,00002682 seviyesinde el değiştiriyor.

3-Dogwifhat (WIF)

Solana ağındaki memecoin trendinin öncüsü olan Dogwifhat, kısa tarihinde en büyük 39’uncu kripto para olarak yerini aldı. WIF, yıl başından günümüze yirmi kat değer kazanarak adından sıkça bahsettirdi.

Dogewifhat, CoinGecko verilerine göre 3,3 milyar dolar piyasa değerine sahip ve an itibarıyla 3,35 dolardan el değiştiriyor. WIF, Mart ayında Binance ve diğer büyük borsalarda listeleme almıştı.


4-Pepe (PEPE)

Kurbağa temalı memecoin PEPE, geçmiş senelerde büyük yükselişiyle kripto dünyasının hafızasına kazınmıştı. Günümüzde 48’inci sırada yer alan kripto para, 2024’te de büyük oranlarda kâr getirdi.

CoinGecko’ya göre yıl başından günümüze yüzde 418 yükselen PEPE, an itibarıyla 0,056736 dolardan işlem görüyor.


5-Floki (FLOKI)

Evcil hayvan temalı beşinci kripto para Floki Inu, 1,8 milyar doları aşan piyasa değeriyle genel sıralamada 65’inci pozisyonda. 2024’ün başından günümüze yüzde 437 yükselen Floki, yatırımcısının cebini doldurdu.

FLOKI, an itibarıyla 0,0001877 dolardan el değiştiriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.