Kripto yatırım fonlarına talep bu hafta azalarak devam etti

Investing.com – Kripto varlık yatırım ürünleri, geçen hafta 43 milyon dolarlık net giriş görürken 11. haftasını da artıda kapattı. Ancak bu hafta diğer haftalara nazaran fon girişlerinin oldukça düşük kaldığı görüldü.

Kripto para piyasalarındaki hızlı yükselişin ardından kâr satışlarının hızlanabileceği düşüncesi piyasada hakim olmaya başlarken kurumsal yatırımcıların da taleplerini kıstığı görüldü. Bu aynı zamanda pozisyonlarını korumak isteyen kurumsalların short pozisyonlarını artırmasına neden oldu.

CoinShares verilerine göre Bitcoin fonları, geçen hafta 20 milyon dolar girişle odak noktası olarak kalmaya devam etti. Bunun yanında Bitcoin’in düşüşüne dayalı fonlar, 8,6 milyon dolar gibi dikkate değer bir giriş gördü.

Altcoin fonları arasında Ethereum yatırım ürünleri, fon toplamaya devam ederken geçen hafta 10 milyon dolar para girişi daha gördü. Ethereum fonları, 6 haftalık yükseliş serisinden önce yıllık bazda 125 milyon dolarlık çıkış ile devam ederken geçen hafta itibarıyla 19 milyon dolar artıya çıktı. Solana ve Avalanche fonları da sırasıyla 3 milyon dolar ve 2 milyon dolarlık kısmi girişler gördü.

Bölgesel bazda bakıldığında Avrupa piyasası 43 milyon dolarlık girişle en yüksek talebin olduğu bölge olmaya devam etti. ABD piyasasından ise 14 milyon dolarlık bir fon girişi geldi. Kripto yatırım ürünleri alanında öne çıkmaya başlayan Hong Kong piyasasından ise geçen hafta itibarıyla 8 milyon dolarlık satış geldi. Bu bölgeyi Brezilya 4,6 milyon dolar çıkışla takip etti.

Diğer yandan CoinShares verileri, Blockchain sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin hisse senetlerinin 126 milyon ABD doları ile en yüksek haftalık girişi kaydettiklerini gösterdi.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.