Kripto paralar diken üstünde: Yükseliş inancı sürüyor!

Bitcoin’in volatil hareketleri, özellikle de long yönlü işlemleri sarsarak kripto yatırımcısını şaşırttı.

Son günlerde kısa bir fiyat aralığında gidip gelen Bitcoin, yönünü henüz belirleyemedi. Halving’e 15 gün kalmasıyla birlikte kafaları karıştıran kripto paraların amirali, altcoin’lerde tedirginlik yaratmaya devam ediyor. Özellikle de vadeli işlem piyasasındaki veriler, bu süreçte ön plana çıktı.


Kripto yatırımcılarının beklentisi pozitif seyrediyor

Coinglass’ten alınan veriler doğrultusunda son 24 saatte 225,51 milyon dolar değerinde işlem tasfiye oldu. Tasfiye miktarının 137,82 milyon dolarlık kısmını long, 87,69 milyon dolarlık kısmını ise short yönlü işlemler oluşturdu. Bu istatistik, yatırımcıların yükseliş yönlü inancını ortaya koyuyor.

Toplamda 72.205 kripto para yatırımcısı likidasyona uğrarken tek bir işlemde yaşanan en büyük kayıp miktarı OKX borsasında ETH/USD paritesinde 6 milyon dolar olarak kayıtlara geçti. En çok likidasyonun görüldüğü kripto paralar ise sırasıyla BTC, ETH, SOL, DOGE ve BCH oldu.

Borsa tarafındaki verilere bakıtığımızda ise en çok tasfiye elde eden 89,97 milyon dolar ile Binance oldu. İkinci sıraya ise 89,58 milyon dolar ile OKX yerleşti. İki borsa arasındaki likidasyon farkının neredeyse yok denecek kadar az olması ise dikkatlerden kaçmadı. Bunlara ek olarak Huobi, CoinEx, Bitmex ve Bitfinex borsalarındaki likidasyonların çoğunluk kısmını short yönlü işlemlerin oluşturması, dikkat çeken farklı bir istatistik şeklinde yer alıyor.

Şu an için çalkantılı bir süreçte olan Bitcoin, kısa bir zaman içinde rotasını belirleyip, altcoin’lerin kaderini çizecek gibi duruyor. Yatırımcılar, özellikle de bu süreçte daha fazla dikkatli olmalıdır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.