Jeff Bezos 2 milyar dolarlık Amazon hissesini elden çıkardı

Amazon (NASDAQ:AMZN).com’un kurucusu Jeff Bezos, e-ticaret ve bulut bilişim devindeki yaklaşık 2 milyar dolar değerindeki hissesini sattı. Yaklaşık 12 milyon hisseyi kapsayan satış, Cuma günü bir şirket dosyasında açıklandı. Dosyalara göre bu işlem Çarşamba ve Perşembe günleri gerçekleşti.

Son satış, Bezos’un geçen hafta şirketin 50 milyona kadar hissesini elden çıkaracağını duyurmasının ardından geldi. Belirli koşullara bağlı olan elden çıkarma planı 8 Kasım 2023 tarihinde oluşturuldu. Amazon’un son yıllık raporuna göre 31 Ocak 2025 tarihine kadar tamamlanması bekleniyor.

2021’de CEO’luktan icra kurulu başkanlığına geçiş yapan Bezos, Amazon’u 1994 yılında kitap satıcısı olarak kurdu. Şu an itibariyle, Bloomberg Milyarderler Endeksi tarafından bildirildiği üzere, 200 milyar dolar olarak tahmin edilen net servetiyle dünyanın en zengin ikinci kişisi unvanını elinde bulunduruyor.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.