Happy Forgings halka arzı makine alımı ve borç geri ödemesi planlarıyla kapandı

MUMBAI – Happy Forgings Limited, yeni makineler için sermaye artırımı ve mevcut borçların geri ödenmesi amacıyla kısa bir süre önce ilk halka arzını (IPO) gerçekleştirdi. Perşembe günü tamamlanan halka arzda hisseler ₹808ila ₹850fiyat aralığında teklif edildi.

Halka arzda, sürecin bir parçası olarak hisselerini satmayı tercih eden Paritosh Kumar Garg (HUF) ve India Business Excellence Fund gibi önemli paydaşların hisseleri de yer aldı. Bu hamle, Happy Forgings’in üretim kabiliyetlerini güçlendirmeyi ve mali sağlığını iyileştirmeyi hedeflediği bir döneme denk geliyor.

Şirket, halka arzdan elde edilen hisselerin stratejik dağılımının ana hatlarını çizdi: %50’si Nitelikli Kurumsal Alıcılar (QIB’ler) için ayrıldı, %35’i perakende yatırımcılara sunuldu ve kalan %15’i kurumsal olmayan yatırımcılara tahsis edildi. Bu yapılandırılmış yaklaşım, farklı yatırımcı sınıflarının çıkarlarını dengelemek üzere tasarlanmıştır.

Yatırımcılar şimdi Happy Forgings’in hisselerinin 27 Aralık Çarşamba günü gerçekleşmesi beklenen borsaya kote edilmesini bekliyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.