Fransa Başbakanı Attal’dan “çiftçileri korumak için ek önlemler alabiliriz” mesajı

Le Figaro’nun haberine göre, Başbakan Attal, Indre-et-Loire bölgesinde çiftçilerle bir araya geldi.

Çiftçilerin, Avrupa Birliği (AB) ülkelerindeki çevreci önlem ve yasaklar kapsamındaki uygulama farklılıkları nedeniyle mağdur olduklarına ilişkin şikayetlerini dinleyen Attal, “Diğer ülkeler bu ürünleri kullanabilirken, sizin bazı ürünleri kullanmanızın engellenmesi normal değil.” değerlendirmesinde bulundu.

Başbakan Attal, ulusal çapta ve AB bünyesinde Fransız çiftçileri haksız rekabete karşı koruyacak ek önlemler alabileceklerinin sinyalini verdi.

Attal, 26 Ocak’ta, Fransa’da günlerdir farklı kentlerde protestolarını sürdüren çiftçilerin sorunlarına çözüm için 50 milyon avroluk acil yardım paketini açıklamış ve büyükbaş hayvanları Epizootik Hemorajik Hastalık (EHD) virüsünden etkilenen yetiştiricilere ödenen tazminatlarda yüzde 90 oranında artış yapılacağını duyurmuştu.

ÇİFTÇİLER PARİS’İ “KUŞATMA” HAZIRLIĞINDA

Hükümetin tarım politikalarını protesto eden ve alınan önlemleri yetersiz bulan bazı çiftçi sendikaları, yarın için “başkent Paris’i kuşatma eylemleri” çağrısında bulundu.

Eylem kapsamında çiftçilerin, traktörleri ile Paris sokaklarını trafiğe kapatması bekleniyor.

Ülke genelinde çiftçiler Toulouse, Agen, Beauvais, Rennes gibi çok sayıda kentte gelirlerinin az olmasını ve hükümetin tarım politikasını protesto ediyor.

Çiftçiler, hükümetin taleplerine kulak vermesi için traktörleriyle günlerdir yol ve otoyolları trafiğe kapatıyor.

patronlardunyasi.com

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.