Efe Bulduk’un radarındaki kripto para projeleri!

Kripto para analizleriyle ün yapan WinningCircle300’ün kurucusu Efe Bulduk, radarındaki kripto para projelerini açıkladı.

16 Nisan’da İstanbul Fintech Week’e konuk olan Efe Bulduk, Coinkolik’e verdiği röportajda dikkatleri çekti. Kripto para piyasasının gidişatını değerlendiren ünlü kripto para analisti, takibinde olan projeleri belirtti. Bazı projeler güncel olarak piyasada yer alıyor olsa da henüz tokenizasyona gitmemiş isimler bu süreçte daha fazla ilgi topladı. Peki ya Efe Bulduk’un radarına olan kripto projeleri hangileri?


1- Espresso Systems

Ethereum‘daki gaz ücretlerinin yüksek olmasını vurgulayan Efe Bulduk, ölçeklenebilirlik sorununu masaya yatırdı. Ölçeklendirilebilirlik çözümlerinde Optimistic rollup’lar ve ZK rollup’lara değinen popüler analist, hızlı davranan tarafın Optimism ve Arbitrum’u çıkartan Optimistic rollup’lar olduğunu belirtti. Bu rollup’lara Esprosso Systems’ın ekleneceğini belirten Bulduk, izleyicilerin beklemede kalabileceğini ifade etti.


2- Monad

Ethereum uyumlu bir ağın ilk defa saniyede 10.000 işleme Monad ile çıkacağını dile getiren Efe Bulduk, büyük şirketlerin bu çözüme odaklanabileceğinin altını çizdi. Ayrıca Monad’ın 200 milyon dolarlık yatırım aldığını belirten kripto para analisti, Celestia’yı örnek gösterdi. Son olarak bu yatırımı Celestia’nın aldığını vurgulayan analist, projenin potansiyeline parmak bastı. Paralel EVM kavramıyla Monad’ın paralama yapabileceğine inanan Bulduk, kripto yatırımcılarının ilgisini çekti.


3- Berachain

Son zamanlarda airdrop furyasıyla gündeme gelen Berachain, Efe Bulduk’un radarına takılan bir başka proje oldu. Proof of Work (PoW) ve Proof of Stake’e (PoS) dair gelişmeleriyle Berachain’in ön plana çıktığını ifade eden analist, yeni trendler arasında Berachain’i gördüğünü belirtti. Sosyal medya platformlarında geniş kitlelere ulaşan Berachain, özellikle de airdrop avcılarının yeni odağı oldu.

4- zkSync

ZK rollup’lar tarafında boy gösterecek olan zkSync‘in ölçeklenebilirlik sorununa iyi bir cevap olabileceğini belirten Efe Bulduk, bu projenin de takibe alınabileceğini belirtti. Airdrop avcılarının uzun süredir üzerinde durduğu zkSync’nin önümüzdeki ay tokenizasyona gidecek gibi duruyor. Ölçeklenebilirlik adına potansiyelli projeler arasında görülen zkSync’den beklentiler büyük.


5- Scroll

Ölçeklenebilirlik sorununa bir diğer çözüm sunan projenin Scroll olduğunu ifade eden Efe Bulduk, Scroll’un takip edilebileceğini söyledi. Kripto yatırımcılarının yakından takip ettiği bir proje olan Scroll, airdrop trendiyle kendisini ön plana attı. Türkiye kripto ekosisteminde de kayda değer bir yere olan Scroll, piyasaya sürülmesiyle birlikte sektörde büyük bir yer edinebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.