Diamondback ve Endeavor 50 milyar dolarlık bir kuruluş oluşturmak için birleşmeye yakın

Petrol ve gaz sektöründe, Diamondback Energy ve Endeavor Energy Resources’ın 50 milyar doları aşan bir şirketin kurulmasıyla sonuçlanabilecek bir anlaşmayı tamamlamak üzere olması nedeniyle önemli bir birleşme ufukta görünüyor. Bu gelişme Pazar günü Wall Street Journal tarafından bildirildi.

NASDAQ:FANG Diamondback ve özel Endeavor’un birleşme duyurusunun Pazartesi günü erken saatlerde yapılması bekleniyor. Diamondback, aralarında NYSE:COP ConocoPhillips’in de bulunduğu diğer ilgili taraflar karşısında Endeavor ile anlaşma sağlama konusunda galip geldi.

Bu potansiyel birleşme, Aralık ayında Endeavor Energy Partners’ın bir satışı değerlendirdiğine dair çıkan haberlerin ardından geldi. O dönemde Permian Basin’deki en büyük özel sektöre ait petrol ve gaz üreticisinin değerinin 25 milyar ila 30 milyar dolar arasında olduğu tahmin ediliyordu.

Yaklaşık 45 yıl önce Teksaslı petrolcü Autry Stephens tarafından kurulan Endeavor, Batı Teksas ve doğu New Mexico’ya kadar uzanan Permian şeyl havzasının Midland bölgesinde 350.000 net dönümlük bir alanda faaliyet gösterecek kadar büyümüştür.

Şu an itibariyle, hem Endeavor hem de Diamondback konuyla ilgili yorum taleplerine hemen yanıt vermedi.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.