Bitcoin, haftaya iyi başlamadı: Düşüş sürecek mi?

Haftalık açılışı iyi bir seviyede yapamayan Bitcoin (BTC) kısa sürede yüzde 3’ten fazla değer kaybetti.

Halving‘e yaklaşıldıkça gerilimi artan kripto para piyasası, Bitcoin fiyatıyla daha volatil bir sürece girdi. BTC’nin kısa bir fiyat aralığında sert hareket etmesi, piyasanın yönü ve altcoin’lerin hareketinde kafaları karıştı. Haftalık açılışı 71.300 doların altında yapan BTC, kısa sürede yüzde 3,41 değer kaybederek 68.860 dolara geriledi.

Şu an için minör desteği üzerinde seyreden Bitcoin (BTC) için hangi seviyelerin takibi önemli olacaktır?


Bitcoin için zaman daralıyor!

Halving’ini yaklaşık olarak 20 gün sonra tamamlayacak olan Bitcoin, kripto yatırımcılarına meraklı anlar yaşatıyor. Geçtiğimiz halving’lere baktığımızda bu gelişme BTC fiyatını genellikle olumlu etkilemiş olsa da volatilitenin kaçınılmaz olduğu görülüyor. Güncel süreçte de aynı etkiyi sürdüren BTC, dakikalar içinde yüzde 4’e yakın fiyat hareketleri sergileyebiliyor. Haftalık açılışı iyi bir seviyede yapamayan kripto paraların lideri, haberin yazımı itibarıyla 69.314 dolardan işlem görüyor.

Halving coşkusunun Bitcoin’i yukarı çekmesi, pozitif haber akışı veya BTC’nin 71.300 doların üzerinde günlük kapanış yapması gibi unsurlar, alıcıların elini güçlendirecektir. Böyle bir senaryoda sırasıyla 71.289 ve 73.684 dolara doğru bir hamle gelebilir. Aksi takdirde ise destek seviyesi olarak takip edilebilecek noktalar sırasıyla 69.017 – 67.650 – 65.766 – 63.030 ve 62.080 dolardır. Kısa vadede 67.650 doların korunamaması, hacimli satışlar yaratabilir. Bu süreçte halving’in yaratacağı ortam, BTC fiyatında kritik bir rol oynayacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.