Bitcoin balinası 12 yıl sonra uyandı: Neler oluyor?

Zincir üstü verilere göre bir Bitcoin balinası 12 yıl sonra uykusundan uyandı ve BTC varlığını yeni cüzdanlara transfer etti.

Kripto para piyasasında aylık kapanış yaklaştı. Önümüzdeki gün aylık kapanış yapacak olan kripto piyasasında gözler Bitcoin’e (BTC) çevrildi.

Lider kripto para birimi Bitcoin, 70.000 dolar seviyesinde işlem görüyor. Aylık kapanıştan sonra Bitcoin için sıradaki durak halving olacak. Halving, Nisan ayında gerçekleşecek ve blok ödüllerini yarıya indirecek.

Piyasadaki hareketlilik sürerken, bir Bitcoin balinası gündemi ısıttı. Balina, 12 yıl sonra uykusundan uyandı ve BTC varlıklarını hareket ettirdi. Peki bu balinanın hareketinin sebebi ne?

Bitcoin balinası gözünü açtı: Amacı ne olabilir?

Zincir üstü verilere ilginç bir transfer işlemi yansıdı. Lookonchain’in derlediği verilere göre, bir Bitcoin balinası 12 yıl sonra işlem yaptı. Balina, elinde bulunan BTC’leri birden fazla yeni cüzdana aktardı. Yıllar sonra uyanan ve varlıklarını taşıyan balinanın amacı merak konusu oldu.

Balina, elinde bulunan 500 BTC’nin (34,78 milyon dolar) tamamını oluşturduğu yeni cüzdanlara aktardı. Balina cüzdanı, 14 Temmuz 2012 tarihinde 500 BTC’yi toplam 3,786 dolara satın almıştı. Balinanın BTC başına maliyeti 7,57 dolar seviyesindeydi.

BTC’yi 7,57 dolardan satın alan ve 12 yıldır hareketsiz bir şekilde elinde tutan balina, piyasanın en hareketli döneminde canlandı. Kripto piyasasının halving’e odaklanması balinayı etkilemiş olabilir. Bilindiği üzere BTC, halving öncesinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve düzeltme beklentilerini oluşturdu. Bu beklentilere rağmen 70.000 dolar seviyesinde işlem gören BTC, Nisan ayındaki halving’e güçlü giriyor.

The Block’a göre geçtiğimiz hafta bir başka transfer işlemi daha gerçekleşti. Geçtiğimiz hafta sonu en büyük beşinci Bitcoin adresi 6 milyar dolar değerindeki BTC’leri üç yeni cüzdana transfer etti.

Hareketlilik, BTC’de volatilite yaşanabileceği düşüncesini akıllara getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.