“Türkiye 1 trilyon dolarlık yatırım çekebilecek en değerli ekosistemlerden biri “

Yatırım vizyonunun bu haftaki konuğu Colendi Kurucu Ortağı ve CEO’su Bülent Tekmen

Tekmen “Dünyanın kâr üreten en büyük sektörü finansal teknoloji. Yıllık 6 buçuk trilyon dolar civarında kâr üreten bankacılık servisler, finansal servisleri ve finansal sektör hizmetlerini kapsayan bir dünyadan bahsediyoruz. Geldiğimiz dünyanın merkezinde veriyle, yapay zeka ile geliştirilebilecek ürünler ve belki de servisler devreye girecek. Son kullanıcıya fayda sağlayan en efektif şirketler öne çıkacak.

Dünyanın en iyi bankacılık altyapıları bizim bankalarımızda var, en iyi teknolojileri bizim teknoloji üreten şirketlerimizde var. Fark yaratmamız lazım. Bu teknolojilerin hepsinde dünya markaları çıkarmamız lazım” dedi.

Tekmen “Yakın zamanda çok iyi girişimcilik öyküleri duyulacağını yorumunda bulunan Tekmen “Bu noktaya gelebilmek için belki de binli sayılarda görüşme yapıp bunların yüzde 95’inden ‘hayır’ cevabı almanız gerekiyor. Başarılı olan girişimcilerin ortak özelliği pes etmemek. Türkiye’nin de girişimcilik ruhu olarak dünyadaki en agrasif ekosistem ve paydaşlarıyla beraber girişimlere sahip olduğunu düşünüyorum. Bu büyük bir avantaj. Türkiye’nin önümüzdeki 10 yılda belki de 1 trilyon dolarlık yatırım çekebilecek en değerli ekosistemlerden biri olduğuna ve tersine beyin göçü yaşayacağımız bir dönem olacağına inanıyorum. Yabancı yatırımcı ilgisinin artarak devam edeceğini görüyoruz” şeklinde konuştu.

Tekmen “ Yapay zekayı doğru konumlandırdığınızda yeni dünya çok başka olacaktır” dedi.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.