BIST şirketlerinden güncel haberler

Investing.com – Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere göre hazırladığımız güncel şirket haberleri özetimize içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Meka Beton Santralleri Imalat Sanayi ve Ticaret AS (MEKAG)

Meka Beton, yurt içi yerleşik bir şirketten Kırma Eleme Tesisi siparişi aldı. Sipariş bedeli KDV Dahil 1.536.000 euro olarak açıklandı.

Söktaş Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SKTAS)

Söktaş, Türkiye İş Bankası A.Ş.‘nin ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş.‘nin içinde yer aldığı İş Bankası liderliğindeki konsorsiyumun sağlamış olduğu mevcut durumda 7,7 milyon euro eşdeğerinde olan şirketin uzun vadeli kredilerinin bir yılı geri ödemesiz olmak üzere toplam beş yıl vadeli refinansmanı ve buna ilaveten 18 ay vadeli 600 Bin euro ilave fonlama sağlanması amacıyla kredi sözleşmesi imzaladı. Söz konusu ilave finansman, şirketin büyümesine paralel olarak artan işletme sermayesi ihtiyacını destekleyecek.

Atakey Patates Gıda San. ve Tic. A.Ş. (ATAKP)

Atakey Patates, TİGEM tarafından düzenlenen 2024 Yılı Altınova, Gözlü ve Konuklar Tarım İşletmeleri Sulu Sahalarda Patates Tohumluğu Üretimi Arazi Kiralama ihalesinde 3.768 dekar arazi kiralama hakkı kazandı.

Şekerbank T.A.Ş. (SKBNK)

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings, Şekerbank’ın Uzun Vadeli Ulusal Notu’nu “BBB(tur)”den “BBB+(tur)”ya yükseltirken Bankanın Uzun Vadeli Yabancı Para ve Uzun Vadeli Yerel Para not görünümlerini ise negatiften durağana revize etti. Not artışında bankanın karlılık ve aktif kalitesinde süregelen iyileşme ilevgüçlenen sermaye yapısı etkili oldu.

Barem Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BARMA)

Barem Ambalaj, Konya Ereğli Kağıt üretim tesisinde kurulumuna karar verilen enerji santrali ön lisansı izni için yapılan başvuru onayından sonra yürürlüğe girmek üzere şirket ile Murel Yatırım Kojenerasyon Tesisi kurulum, devreye alma ve test süreçleri için 21 ayda devreye alma koşulu ile 31 milyon dolar tutarında sözleşme imzalandı.

Ebebek Mağazacılık (EBEBK)

Ebebek, Kasım ayında mağazaları ve e-ticaret kanalından satılan toplam ürün adedinin %25,5 artışla 6.701.010 adede ve Ocak – Kasım döneminde %15,5 artışla 74.681.404 adede yükseldiğini açıkladı.

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (GENIL)

Gen ilaç, %66 oranında pay sahibi olduğu Gen Pharma Caucasus Manufacturing tarafından kurulacak olan ilaç üretim tesisinin temel atma töreninin gerçekleştirildiğini bildirdi.

Koza Altın İşletmeleri A.Ş. (KOZAL)

Koza Altın, %99,04 oranında sahibi olduğu ATP İnşaat’ın %99 bağlı ortaklığı ATP Havacılık’ın sermayesinin 107 milyon TL’den 1,5 milyar TL’ye yükseltilmesi kararının TMSF tarafından onaylandığını açıklandı.

VBTS kapsamına alınan hisseler

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında HUBVC, VERUS ve YGYO payları 08/12/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 05/01/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.

AZTEK paylarında 08/12/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 05/01/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak.

ICUGS ve LINK payları 08/12/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 05/01/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

LUKSK ve SELGD payları 08/12/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 05/01/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecek.

Hisse senetlerinin borsa verileri, adil değeri, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan kazançlı çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. Katılmak için tıklayın.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.