Analistten şok iddia: “Bitcoin 337.000 dolara ulaşabilir!”

CMCC Crest’in yönetici ortağı ve Bitcoin analisti Willy Woo‘ya göre, Bitcoin (BTC)‘deki boğa koşusu için henüz erken. Analist, 71.000 dolarlık BTC fiyatı önceki boğa döngüsünün 20.000 dolarlık seviyesine eşdeğer olduğunu iddia ediyor.

Bitcoin, Ethereum’un (ETH) 2021’den bu yana ilk kez 4.000 dolar sınırını aşmasından üç gün sonra, 11 Mart’ta 71.000 dolar rekorunu kırdı .

Bitcoin’in 71.000 doları aşmasına rağmen Woo, yatırımcı davranışına dayanan fiyat modeline göre boğa döngüsünün daha yeni başladığını belirtti. Woo, 11 Mart’ta X’te (eski adıyla Twitter) yazdığı bir gönderide şunları yazdı:

Şu anda üst sınır 337 bin dolar. Yani bu boğa piyasası için hala erken. Bu fiyat yapısı, son döngünün 20 bin dolarına eşdeğer.”

Ayrıca aşağıdaki grafiği paylaşan Woo, BTC Makro Endeksi’nin bu hafta üstteki mavi bandı kırdığını ve bunun “tamamen temellere dayalı bir boğa piyasasında olduğumuzun” sinyalini verdiğini belirtti.

Bitcoin 2024 sonlarında zirveye mi çıkacak?

Analist Rekt Capital, mevcut boğa piyasası dinamiklerinin önceki döngülere kıyasla daha erken bir makro zirveye ulaşılabileceğini savundu. Analist, 11 Mart tarihli bir yazısında şunları yazdı:

“Hızlandırılmış perspektif analizi doğru çıkarsa, bir sonraki boğa piyasası zirvesi 266-315 gün içinde gerçekleşebilir. Bu Aralık 2024 ya da Şubat 2025’e denk geliyor.”

Ayrıca bir diğer kripto para analisti CryptoCoin, Bitcoin’in dört yıllık döngüsünün bir yıla kadar hızlanmasını bekliyor. Analist 11 Mart tarihli bir X gönderisinde şunları söyledi:

“Bitcoin’de yeni ATH’lerin normalden bir yıl önce girmesiyle 4 yıllık döngünün ölümüne tanık oluyor olabiliriz. Daha önce mükemmel şekilde yapılandırılmış döngülerimiz 2025’in sonunda bir zirveye ulaşmayı gerektiriyordu, ancak şu anda 2024’ün sonlarında bir zirveye ulaşma yolunda ilerliyor gibiyiz.”

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.