Bitcoin, halving’e gün sayıyor: Ralli başlıyor mu?

Bitcoin (BTC) halving’inin tamamlanmasına kısa bir süre kalmışken piyasadaki hareketlilik dikkatlerden kaçmdı.

Geçtiğimiz günlerde ara bir düzeltme veren Bitcoin (BTC), 60.800 dolara kadar gelmişti. Daha sonrasında tekraradan başlayan halving heyecanı, fiyatı günden güne yukarı çekti. Minör direnç seviyelerini birer birer geride bırakan kripto paraların öncüsü, sektöre pozitif bir hava kattı. Halving’e ise ortalama 25 gün kalmış durumda. Peki bu gelişme Bitcoin fiyatını nasıl etkileyebilir?


Halving etkisiyle Bitcoin’de volatilite yaratacaktır!

Genellikle yukarı yönlü fiyat hareketi yorumlanan halving, bu süreçte de etkisini gösteriyor. Spot BTC ETF gündeminin sonlanmasından itibaren bayrağı eline alan halving konusu, BTC fiyatını oldukça pozitif etkiledi. Halving’e gün sayan Bitcoin, bu gelişmeyle beraber hem psikolojik hem de teknik açıdan önemli bir eşik olan 70.000 doları geride bıraktı.

Güncel unsurlar her ne kadar iyiye işaret etse de dikkati elden bırakmamak gerekiyor. Halving’in yaratmış olduğu olumlu atmosfer ile pek çok kripto yatırımcısı FOMO’ya kapılmış durumda. Bitcoin halving’ine yirmi günden fazla bir süre varken kritik gelişmeler ile karşı karşıya kalabiliriz. Örneğin sektöre dair gelebilecek önemli ve iyi bir gelişme, FOMO etkisiyle fiyatı kısa bir sürede 80.000 doların üzerine taşıyabilir. Fakat, fud bir haberin gelmesiyle beraber 60.000 doların altını test edebiliriz. Kısacası kripto yatırımcıları bu süreçte daha fazla dikkatli olmalıdır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.