Altcoin’lerde sancılı süreç: Düşüş devam edecek mi?

Ethereum’un (ETH) kritik bir seviyeye düşüş yaşaması, altcoin’leri diken üstünde tutmaya devam ediyor.

Bitcoin’in (BTC) düşüş geçmesiyle birlikte sarsılan Ethereum (ETH) kripto para piyasasında büyük bir tehlike yarattı. Hem ETH’nin değer kaybetmesi hem de BTC dominansının artışından dolayı düşüşe geçen altcoin’ler, kripto yatırımcısını hüsrana uğrattı. BTC halving’ine iyice yaklaşılmasıyla volatilesi artan kripto paralarda hangi unsurların takibi önemli olacaktır?

Ethereum’daki satış baskısı, altcoin’leri zorluyor!

Bitcoin’in kayda değer bir düşüş yaşamamasına rağmen büyük satışlar gören Ethereum, altcoin’ler için tehdit unusur haline geldi. 3300 dolara gevşeyen ETH amirali, kripto yatırımcılarını düşündürmeye başladı. Halving’e 17 gün kalmasına rağmen kötü bir gidişat çizen kripto paralar, şu an için toparlanma sinyalleri vermiyor.

Spot ETH ETF’lerine dair negatif gelişmelerin yaşanması, BTC’nin düşüş yönlü hareketini sürdürmesi veya BTC dominansının artışı halinde altcoin’ler daha büyük satışlar görebilir. Böyle bir senaryoda sırasıyla 3000 – 2750 ve 2534 dolara doğru düşüşler söz konusu olabilir. Yükseliş yönlü bir senaryoda ise sırasıyla 3640 – 3934 ve 4373 dolara doğru hareket gelebilir.

Ethereum’un yükseldiği bir süreçte ilk olarak trendlerin takip edilmesi önemli olacaktır. Kripto yatırımcılarının ilk olarak yöneleceği trendler, bu alandaki kripto paraları daha hızlı bir şekilde üst seviyelere çekebilir. Güncel trendlere örnek vermek gerekirse memecoin‘ler, yapay zeka (AI) ve RWA diyebiliriz. Bu üç furya, diğer kategorilere oranla daha hızlı bir talep görebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.