Yellen kilit eyaletlerde ekonomik ilerlemeyi teşvik etmeye hazırlanıyor

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Biden yönetiminin ekonomik başarılarını vurgulamak üzere Pennsylvania ve Michigan’ı ziyaret edecek. Yellen’in gezisi, Pazartesi günü Pittsburgh’da ve Salı günü Detroit’te durakları içeriyor ve burada seçilmiş yetkililer ve toplum liderleriyle bir araya gelmeyi planlıyor.

Ziyaret, yönetimin sağlık hizmetleri maliyetlerini düşürme, küçük işletmelere yardım etme ve ekonomik fırsatları geliştirme konusundaki çalışmalarını vurgulama girişiminin bir parçası. Bu ziyaret, Ocak ayında Illinois ve Wisconsin’e yapılan benzer ziyaretleri ve geçen yıl Nevada ve Kuzey Carolina’ya yapılan gezileri takip ediyor.

Bu çabalara rağmen, kamuoyu yoklamaları yönetimin ekonomik mesajları ile seçmen duyarlılığı arasında bir uçurum olduğunu gösteriyor. Yakın zamanda yapılan bir kamuoyu yoklaması Başkan Joe Biden’ın eski Başkan Donald Trump’ın altı puan gerisinde olduğunu ve endişelerin göçmenlik, Biden’ın yaşı ve ekonomik memnuniyetsizlik üzerinde yoğunlaştığını gösteriyor.

Ancak Yellen, Biden’ın başkanlığının başlangıcından bu yana önemli ekonomik gelişmelere işaret ediyor. Salı günü Greater Pittsburgh Ticaret Odası’nda yapacağı konuşmada, ABD’nin ekonomik büyümesinin, diğer gelişmiş ekonomilere kıyasla enflasyondaki hızlı yavaşlamanın ve güçlü işgücü piyasasının altını çizecek.

Yellen ayrıca işsizliğin %4’ün altında olması ve 2019’dan 2022’ye kadar hane halkı medyan servetinde %37’lik bir artışla Amerikalıların eskisinden daha fazla satın alma gücüne sahip olduğunu belirtecek.

Yellen’in Detroit’te Vali Gretchen Whitmer ile ortak bir etkinliğe katılması ve Senatör Debbie Stabenow ve yerel iş dünyası temsilcileriyle bir araya gelmesi bekleniyor. Burada yapacağı konuşma küçük işletmelere odaklanacak. Detroit’in ekonomik toparlanması diğer bazı şehirlere kıyasla daha yavaş olsa da, Michigan Üniversitesi ekonomistlerinin diğer Ortabatı şehirlerinde daha fazla işçinin geçim ücreti aldığına dikkat çekmesiyle birlikte ilerleme kaydetmiştir.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.