XRP’de gerilim dolu anlar: Düşüş devam edecek mi?

Bitcoin’in (BTC) yeniden düşüş yaşaması eşliğinde kritik bir seviyeye gelen Ripple (XRP) yatırımcılarını korkuttu.

66.900 doları test etmesinden bu yana düşüş yönlü fiyatlayan Bitcoin, altcoin’lerde tehdit yaratmaya devam ediyor. Özellikle de major coin’lerin önemli destek seviyelerin yakın seyretmesi, riskleri iyice artırdı. Bu süreçte Ripple (XRP), diğer major coin’lere oranla daha keskin düşüş yaşadı. Peki son 24 saatte yüzde 5,03 değer kaybeden XRP‘de kan kaybı devam edecek mi? Yoksa yatırımcılarının uzun süredir beklediği XRP boğası ihtimal dahilinde mi?


XRP yatırımcıları için vakit daralıyor!

Bitcoin’in düzeltme vermeden önceki yükseliş sezonunu zayıf geçiren XRP, büyük eleştirilere maruz kalmıştı. Yatırımcısını uzun zamandır bekleten popüler coin, henüz istenen yükselişi gösteremedi. Bunlara ek olarak BTC’nin düşüş yaşaması, pariteye tam anlamıyla darbe vurdu. 0,4195 dolardan yükselişe geçen XRP, haberin yazımı itibarıyla 0,4930 dolardan el değiştiriyor.

SEC ile mücadele vermeyen Ripple, öne geçmesi halinde XRP fiyatını yukarı taşıyacaktır. BTC fiyatının artışı veya BTC dominansının düşüşü gibi unsurlar ise XRP’ye farklı bir itici güç olabilir. Böyle bir senaryoda major coin için takip edilebilecek direnç seviyeleri sırasıyla 0,5059 – 0,5440 – 0,5787 – 0,6260 – 0,6686 – 0,7134 ve 0,7442 dolara doğru yol alabilir.

SEC’in Ripple üzerinde baskı kurmaya devam etmesi, BTC halving’inin beklenen etkiyi yaratamaması, BTC’nin değer kaybetmesi veya BTC dominansının artışı gibi etkenler ise XRP’de haliyle satış yaratacaktır Böyle bir senaryoda ise ise sırasıyla 0,4631 – 0,4195 ve 0,3650 dolara gevşemeler takip edilebilir. Yakın zamanlı dip nokta olan 0,4195 doların kaybı ise, yeni bir çöküş sürecinin habercisi olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.