Ünlü analistten şok eden fiyat tahmini: Bitcoin’e üç ay süre!

TechDev adıyla bilinen ünlü kripto para analisti, “Bolinger Bantları” indikatörüne göre Bitcoin için fiyat tahmininde bulundu.

Bitcoin fiyatı, analistlerin yaygın olarak kullandığı Bolinger Bantları indikatörüne göre üç ay gibi kısa bir süre içinde ikiye katlayabilir. Takma adlı analist TechDev, X’teki 440.000 takipçisine, Bitcoin’in üst Bollinger Bandının iki ay üst üste üzerinde kapandığını söyledi ve Bitcoin‘in geçmişte bunu her yaptığında fiyatının önümüzdeki üç ay içinde iki katına çıktığını ekledi.


Geçmişteki verilere göre Bitcoin’de gidişat pozitif!

Teknik analizde Bollinger Bantları, bir varlığın momentumunu ve volatilitesini belirli bir aralıkta ölçen bir araçtır. Tipik olarak, fiyatlar üst banda dokunduğunda bu aşırı alım sinyalini gösterebilirken, alt banda dokunmak bir varlığın aşırı satıldığını gösterir. 

Ancak Bollinger Bantları analistlerin kullanımına sunulan birçok teknik göstergeden sadece bir tanesi ve Investopedia’ya göre geçmiş fiyat hareketleri ve oynaklık verilerini kullanmaları göz önüne alındığında tahmin edici olmaktan çok daha reaktif. Metrikler aynı zamanda zirve boğa ve ayı piyasalarında da büyük ölçüde farklılık gösterebilir.

Bolinger Bantları’na göre Bitcoin fiyatının yalnızca üç ay içinde iki katına ulaşabileceğini belirten ünlü analist TechDev, kripto para yatırımcılarını sevindirdi. Halving‘e çok kısa bir süre kalmasından dolayı volatilitesi artan BTC, yavaş yavaş yükselişe geçti. Bu yükseliş hareketinin kalıcı olup olamayacağı ise merakla takip ediliyor. Bu 12 günlük zaman dilimi BTC için belirleyici bir süreç olacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.