U.S. Bank ön ödemeli kart sorunları nedeniyle 15 milyon dolar cezaya çarptırıldı

ABD Para Birimi Denetçisi Ofisi (OCC), U.S. Bank’a 15 milyon dolar sivil para cezası verdi. Bu işlem, bankanın kamu işsizlik sigortası yardımlarının dağıtımı için kullanılan bir ön ödemeli kart programının yönetimindeki yasal ihlallerin bir sonucu olarak ortaya çıktı. OCC’nin bugün yaptığı duyuruya göre, bu ceza Tüketici Finansal Koruma Bürosu (CFPB) ile koordineli bir eylemin parçası.

Buna paralel olarak CFPB de aynı gün U.S. Bank’a karşı bir yaptırım kararı yayınlayarak bankanın haksız uygulamalarından etkilenen tüketicilere tazminat ödemesini zorunlu kıldı. CFPB’nin emri, U.S. Bank’ın 15 milyon dolarlık sivil para cezasına ek olarak bu tüketicilere 5.7 milyon dolar ödemesini gerektiriyor.

Hem OCC hem de CFPB tarafından verilen cezalar, özellikle tüketicileri doğrudan etkileyen programlarla ilgili olarak finans kuruluşlarının maruz kaldığı düzenleyici incelemeyi vurgulamaktadır. Bu yaptırımlar, özellikle kamu fonları ve yardımlarını içeren mali programların idaresinde yasal standartlara uyulmasının önemini hatırlatmaktadır.

Bu cezaların bankanın faaliyetlerine ve tüketiciler nezdindeki itibarına nasıl yansıyacağını zaman gösterecek.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.