Trezor, Afrika genelinde Bitcoin eğitim girişimi başlattı

Trezor, Bitcoin okuryazarlığını artırmak için önemli bir adım atarak bugün Akra’da düzenlenen Afrika Bitcoin Konferansı sırasında Trezor Akademisi’ni başlattı. Akademi, Gana ve Nijerya’daki başarısının ardından eğitim programını 2024 yılına kadar ondan fazla Afrika ülkesine genişletmeyi hedefliyor. Bu girişim, kıta genelinde ödeme sistemleri ve mikrofinansman için Bitcoin’in benimsenmesini artırmaya yönelik daha geniş bir çabanın parçasıdır.

Trezor Akademisi, Trezor’un sınırlı sayıda üretilen Safe 3 cüzdanının satışından elde edilen gelirle destekleniyor ve gelirinin bir kısmını bu eğitim projelerine aktarıyor. Bu stratejik hamle, Trezor’un kripto para teknolojilerinin ve bunların bölgedeki potansiyel faydalarının daha iyi anlaşılmasını teşvik etme taahhüdünün altını çiziyor.

Akademinin açılışına denk gelen Bitcoineta kampanyası Cuma günü Trezor’un sponsorluğunda ve Bitcoin Cowries ile işbirliği içinde başladı. Bir Land Rover, okul ve toplum eğitimi yoluyla yerel girişimleri teşvik ederek çeşitli Batı Afrika ülkelerinde bir eğitim yolculuğuna çıkıyor. Kampanya, daha geniş bir katılım için video bloglar ve gönderiler aracılığıyla ilerlemenin paylaşıldığı sosyal medya platformlarında ilgi görüyor.

Trezor’un CEO’su Matej Zak, Afrika’daki finansal işlemlerin dönüştürülmesinde Bitcoin’in önemini vurguladı. Zak ayrıca Bitcoin’in benimsenmesini ve anlaşılmasını daha da teşvik etmek için yerel uzmanlar tarafından düzenlenen yüz yüze buluşma planlarından da bahsetti.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.