Trans Mountain boru hattı genişletme çalışmaları 1 Mayıs’ta başlıyor

Trans Mountain Corporation, genişletilmiş boru hattı sisteminin 1 Mayıs’ta ticari faaliyetlerine başlamasının planlandığını duyurdu. Şirket bugün yaptığı açıklamada, Kanada Enerji Düzenleyicisi’nden (CER) gerekli onayların alınması ve kalan inşaat faaliyetlerinin tamamlanmasının ardından Mayıs ayından itibaren sözleşmeye bağlanan tüm hacimler için hizmet vermeyi beklediğini doğruladı.

Boru hattının genişletilmesi, mevcut sistemin kapasitesini arttırarak ham petrol taşımak üzere tasarlanmıştır. Trans Mountain daha önce Kanada petrol boru hattı genişlemesinin son bölümünün Nisan ayında tamamlanmasının beklendiğini belirtmişti.

Operasyonların başlamasıyla birlikte Trans Mountain, projeyle ilgili temizlik, ıslah ve çeşitli yol ve inşaat çalışmalarını sürdürecek. Bu adım, Kanada’nın boru hattı altyapısını güçlendirme yolunda ilerleyen şirket için önemli bir kilometre taşına işaret ediyor.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.