TCMB’nin faiz kararı sonrası piyasa nasıl hareket ediyor?

Investing.com – TCMB, Nisan ayında politika faizini beklentiler dahilinde %50 seviyesinde sabit bıraktı.

Kazançlı yatırımlar için doğru adres: InvestingPro. Şimdi %20’ye varan indirimden yararlanmak için INVTROZEL1A kodunu kullanın.

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Faiz oranı sabit bırakılırken bankanın karar metninde genel olarak şahin bir ton kullandığı görüldü. TCMB’nin faiz kararının ardından dolar/TL, 32,54 seviyesine doğru hamle yaparken devam eden işlemlerde 32,5 seviyesinin altına doğru hamleler geldiği görüldü. Euro/TL ise 35 seviyesini test ettikten sonra an itibarıyla 34,87’ye doğru kısmi bir geri çekilme görürken dolar ve euro kurunun beklenti dahilinde gelen faiz kararı sonrası yatay kaldığı görüldü.

Gram altın, son 3 günlük negatif kapanışın ardından bugün güne hafif alıcılı başladı. Güne 2.426 TL’den başlayan gram altın, faiz kararı sonrası kısa bir süre 2.439 TL’ye kadar yükseldikten sonra 2.430 TL bandında hareket etmeye devam ederken yatay konumunu sürdürüyor.

Borsa İstanbul’da ilk tepki yukarı yönlü

TCMB’nin faiz kararının beklentiler doğrultusunda gelmesiyle birlikte BIST 100 endeksinin 9.826 puana doğru yükseldiği görüldü. Ardından bir miktar gerileyen endeks, 9.800 puanın altında işlem görmeye başladı. Son saat itibarıyla BIST 100, günlük bazda yarım puanlık yükselişle devam ediyor.

Gram altın endeksi ise güne ekside başladıktan sonra faiz kararına kadar kısmen toparlandı, ancak kararın ardından yönünü aşağı çeviren endeks, 13.000 puan sınırına gerilerken %1,2 düşüşle devam ediyor.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.