Tanzanya-Türkiye ortaklığı kültür-sanat ve spora fayda sağlayacak

Tanzanya Sanat, Kültür ve Spor Bakanlığı Daimi Sekreteri Gerson Msigwa, dün Türkiye’nin Tanzanya Büyükelçisi Mehmet Güllüoğlu ile mevcut diplomatik ilişkilerin sanat, kültür ve spor sektöründe her iki ülkeye nasıl fayda sağlayacağını görüştü.

Msigwa, iki ülke arasında kültür merkezi inşa etmek ve Tanzanya’da spor altyapısını geliştirmek olmak üzere, sektörde bir dizi fırsat yaratma konusunda büyük umutları olduğunu söyledi.

ANLAŞMAYA VARILIRSA KÜLTÜR MERKEZİ İNŞA EDİLECEK

Msigwa, “Türk hükümeti Darüsselam’da her iki tarafın kültürünü tanıtmak için bir kültür merkezi inşa etmeye istekli. Anlaşırsak Türk hükümeti tesisin inşaatına derhal başlamaya hazır olacak” diye açıkladı.

Msigwa, geçen yılın ekim ayında iki ülke arasında Kültür, Sanat ve Spor Bakanı Damas Ndumbaro ve Türkiye’nin Tanzanya Büyükelçisi Mehmet Güllüoğlu tarafından Darüsselam’da bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzalandığını söyledi. Msigwa, Türk hükümetinin çeşitli turnuvalara hazırlanan milli takıma kamp sağlamaya hazır olduğunu söyledi.

DEĞİŞİM PROGRAMI ARACILIĞIYLA TANZANYA’LI FİLM YAPIMCILARI TÜRKİYE’YE GİDECEK

Msigwa, “Türk hükümeti, milli takımların çeşitli uluslararası görevlere hazırlanmak üzere Türkiye’de kamp kurmasına destek sağlamaya istekli olduğunu gösterdi” dedi.

Ayrıca Türk hükümetinin sanat sektöründe Tanzanya ile çalışmaya hazır olduğunu ve Tanzanyalı film yapımcılarının sektör hakkında daha fazla bilgi edinmek için Türkiye’yi ziyaret etme fırsatına sahip olacağını söyledi.

Msigwa, “Türkiye, dünya çapında film endüstrisinde iyi durumda olan ülkelerden biri, bu nedenle değişim programı aracılığıyla Tanzanya’daki birçok film yapımcısının bu alanda başarılı olmasına yardımcı olacağını umuyoruz” ifadesini kullandı.

patronlardunyasi.com

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.