Solana’da (SOL) kırılım geldi: Düşüş sürecek mi?

Memecoin furyasıyla etkili bir performans ortaya koyan Solana (SOL) piyasadaki geri çekilmeye yenik düşerek değer kaybetti.

Memecoin rüzgarını arkasına alan SOL birkaç gün önce 210 dolara temas ederek hem ekosistemini hem de yatırımcılarını sevindirmişti. Solana ağındaki memecoin’lerin sert yükselişi, pariteye itici bir güç olmuştu. Fakat, Bitcoin’in (BTC) düşüşe geçmesi başta SOL olmak üzere piyasaya darbe vurdu. Günlerdir yükseliş yönlü ivmesini sürdüren SOL, bu gelişmeyle beraber 170 dolara kadar geri çekildi. Major coin için nefesler tutulmuşken hangi seviyelerin takibi öne çıkacaktır?

Memecoin’ler toparlanmazsa Solana tehlikeye girer!

Memecoin’lere duyulan ilgi SOL fiyatını büyük bir ölçüde yukarı taşıdı. DEX’lerdeki artan işlem hacmi popüler coin’e olan talebi artırarak fiyatı yavaş yavaş yukarıya çekti. Yükseliş sürecinin mimarı olan memecoin’lerin bugün itibarıyla çakılması, doğal olarak satış yönlü işlemleri artırdı. 200 Doların altına sarktıktan sonra satış dalgası gören major coin, 168,58 doları destek seviyesi olarak koruyamadığı takdirde sırasıyla 148,63 – 130,30 ve 117 dolara kadar geri çekilebilir.

Memecoin’lerin yükselişe geçerek Solana DEX’lerine duyulan ihtiyacı artırması, BTC’nin 65.000 doların üzerine yerleşmesi veya Solana ekosistemine dair gelebilecek olumlu bir haber, fiyatı yukarı çekebilir. Böyle bir senaryoda sırasıyla 186,57 – 198,63 ve 217,78 dolara doğru bir hamle gelebilir. Yakın zamanlı zirve noktası olan 217,78 doların aşılması, yeni bir boğa koşusunun habercisi olacaktır.

BTC’nin yönünü aşağı çevirmesiyle gözler SOL’e döndü. Boğa sezonunu oldukça etkili geçiren SOL’ün bu düşüşü kafaları karıştırdı. Hem teknik hem de temel analiz açısından kararsız bir bölgede olan popüler coin’in bundan sonraki fiyat hareketleri merakla bekleniyor. Bunlara ek olarak Solana’nın olası bir yükseliş yakalaması, memecoin’lere güven verip piyasaya para akışı sağlayabilir.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.