Solana, Ethereum’u solladı: Memecoin çılgınlığı!

Solana ağ etkinliği, Solana tabanlı memecoin’lere yönelik talebin ortasında Ethereum ağındaki işlem hacmini geride bıraktı.

DefiLlama‘ya göre, 16 Mart’ta Solana‘nın toplam işlem hacmi Ethereum‘u geçerek 3,52 milyar dolara ulaştı ve Ethereum ağındaki günlük hacmi 1,1 milyar dolardan fazla geride bıraktı. Ancak Solana ağı, kullanıcıların sık sık gerçekleşen başarısız veya eksik işlemlerinden doyı kesinti yaşayamaya başladı. Memecoin furyası eşliğinde yoğun bir talep gören Solana ağına dair son gelişmeler nelerdir?

Solana ağına olan aşırı talep, sistemsel hatalar yarattı!

X’te “Dagnum” takma adlı kullanıcı tarafından alıntılanan Solana Validator verilerine göre , Solana’nın ping süresi 16 Mart saat 20:00 UTC’de 20 ila 40 saniye arasında gerçekleşti. Bu gelişme, Solana’daki işlemlerin yüzde 50’sinin yaklaşık 20 dakika boyunca başarısız olmasına yol açtı.

Solana ağ etkinliğindeki büyük artış, yeni çıkan memecoinler’deki aşırı iştahtan kaynaklandı. Ağ üzerinde piyasaya sürülen çeşitli memecoin’lerin onlarca kat fiyatına ulaşması, haliyle büyük kitlelere ulaştı. Piyasanın da boğa sezonu yaşamasından dolayı yoğun bir ilgi gören Solana ağı teknik problemler ile karşı karşıya kaldı.

“$NAP” (NAP) olarak adlandırılan başka bir memecoin de yatırımcıların dikkatini çekti ve 18 saatten kısa bir sürede yaklaşık 20 milyon dolarlık piyasa değerinden 330 milyon doların üzerine çıktı.

SOL fiyatı da ağ faaliyetlerindeki büyük artışla birlikte yükseldi; CoinGecko verilerine göre SOL şu anda geçen haftaya göre yüzde 7,6 ve geçen aya göre yüzde 38,4 artışla 200 dolardan işlem görüyor. Toplam SOL arzındaki genel artış nedeniyle, ağın piyasa değeri şu anda 7 Kasım 2021’de ulaştığı 76,5 milyar dolarlık önceki en yüksek piyasa değerinin yaklaşık 12 milyar dolar üzerinde.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.