Solana ağında bu yedi memecoin Nisan’da ses getirdi

Bitcoin ve altcoinler son günlerde genel bir düzeltme hareketine sahne olsa da kripto paralarda boğa piyasası hala devam ediyor. Yılın ilk çeyreğine yapay zeka coinleri damga vururken DOGE, SHIB ve PEPE üzerinden başlayan memecoin trendi çeşitli blokzincir ağlarına da yansıdı.

Özellikle Solana ağında ABD’li siyasi ve ünlü figürler üzerinden piyasaya sürülen memecoinlerin ardından ekosistemde yer alan pek çok benzer temalı altcoin ilgiyle karşılaştı.

CoinGecko’nun bir başka gözlem platformu GeckoTermal’in verilerine göre Solana ağında 4 Nisan tarihinde trend olan yedi farklı memecoin’i sizler için sıraladık.


1-Monkey (MONKEY)

Solana ağında yer alan maymun temalı memecoin Monkey, GeckoTerminal’e göre en revaçta olan SOL tabanlı kripto para. Şanslı yatırımcılarına Mart ayında 10 kata varan kâr bırakan MONKEY, son 24 saatte ise yüzde 21 değer kaybına uğradı.

Sadece Jupiter ve Raydium adlı merkeziyetsiz borsalarda (DEX) işlem gören MONKEY, günümüzde 541 bin dolar piyasa değerine sahip.

GeckoTerminal’in en popüler SOL tabanlı memecoini an itibarıyla 0,081328 dolar seviyesinde el değiştiriyor.


2-Book of Meow (BOMEOW)

Nisan ayında ortaya çıkan bir başka memecoin, kısa sürede kripto dünyasının gündemine oturdu. Solana tabanlı Book of Meow (BOMEOW), sadece iki günde milyon doları aşan piyasa değerlerini gördü.

Likiditesinin büyük kısmı Raydium’da bulunan BOMEOW coin, günümüzde 9,75 milyon dolar piyasa değerine sahip. Kedi temalı altcoin son 24 saatte yüzde 267 değer kazandı.

Verilere göre BOMEOW an itibarıyla 0,014 dolar seviyesinde el değiştiriyor.


3-MeowCat (MCAT)

GeckoTerminal’in trend memecoin sıralamasında üçüncü sırayı MeowCat kaptı. Solana tabanlı kripto paranın ortaya çıkışından bu yana henüz 24 saat geçmedi.

Benzer şekilde Raydium’da el değiştiren MCAT coin, saatler içerisinde 600 bin doları aşkın piyasa değerine ulaştı. Piyasa verilerine göre MCAT ilk işlem dakikalarında satın alan yatırımcılara yüzde 200 getiri sağladı.

MCAT, an itibarıyla 0,0004186 dolar seviyesinde el değiştiriyor.


4-Apewifhat (APEWIFHAT)

Son dönemde Pepe’yi geçerek en büyük üçüncü memecoin olan Dogwifhat’tan (WIF) esinlenen memecoin Apewifhat, ilk üç rakibine karşın daha yaşlı.

Mart ayının ortasına doğru piyasaya sürülen APEWIFHAT, 15 Mart’taki astronomik yükselişiyle gündeme gelmişti. Şapka takan bir maymunu temsil eden APEWIFHAT coin 5,23 milyon dolar piyasa değerine sahip.

Maymun temalı kripto para an itibarıyla 0,075286 dolar seviyesinde Raydium’da el değiştiriyor.


5-cat in a dogs world (MEW)

GeckoTerminal verilerine göre Solana ağındaki en revaçta beşinci kripto para cat in a dogs world oldu. MEW kısaltmasıyla işlem gören memecoin, son 24 saat içerisinde yüzde 15 değer kaybetti.

An itibarıyla 623 milyon dolar piyasa değerine sahip olan MEW, şu anda 0,007162 dolar seviyesinde el değiştiriyor.


6-Ansem’s Cat (Hobbes)

Solana tabanlı memecoinler arasında yer alan Ansem’s cat (Hobbes), Nisan ayında arz edilen bir başka kripto para oldu.

2 Nisan’da piyasaya sürülen Hobbes kısaltmalı şaka temalı kripto para kısa sürede 71 milyon dolar piyasa değerine ulaştı. Son 24 saatte yüzde 16’dan fazla düşen Hobbes, an itibarıyla 0,072 dolardan işlem görüyor.


7-Shark Cat (SC)

Köpekbalığı kostümü giymiş bir kedi maskotuna sahip olan Shark Cat, GeckoTerminal verilerine göre en revaçta yedinci memecoin. 27 Mart’ta arz edildiği dönemde erken yatırım yapan kripto severler kırk kata varan kazançlar elde etse de SC coin son saatlerde değer kaybediyor.

An itibarıyla 0,151 dolardan alıcı bulan SC, son 24 saat içerisinde yüzde 27 geriledi.

Çekince: Bu yazımızda sıraladığımız şaka temalı kripto paraların büyük oranda tepetaklak olma riski içerdiğini okurlarımıza hatırlartıyoruz. Söz konusu sıralama GeckoTerminal’e ait olup kişisel bir görüş veya yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.