SHIB ve FLOKI, majör coin’leri geride bıraktı!

SHIB ve FLOKI sansasyonel yükselişleri ile birlikte kripto yatırımcılarının yoğun ilgi gösterdiği birçok majör altcoin’i geride bıraktı.

Kripto para piyasası boğa iştahıyla ilerliyor. Ancak son günlerde majör altcoin’lerden ziyade kedi ve köpek simgeli memecoin’ler ön plana çıkıyor.

Katman-2 projelerin, modüler blockchain’lerin ve merkeziyetsiz finans platformlarının pek yükseliş gerçekleştiremediği son 24 saatte, memecoin’ler fırtına gibi esti.

Memecoin’lerin öncü isimlerinden olan FLOKI son 24 saatte yüzde 139 yükseliş gerçekleştirdi. SHIB ise son 24 saatte yüzde 75 artış kaydetti.

Bu sefer SHIB ve FLOKI yatırımcıları kazandı!

Kripto yatırımcılarının katman-2, modüler blockchain, merkeziyetsiz finans ve türlü projeleri kovaladığı bugünlerde sürpriz bir yükseliş görüldü. Memecoin boğası ile birlikte FLOKI zirveye yerleşirken, SHIB büyük bir gelişme kaydetti.

Memecoin boğası nedeniyle kedi ve köpek simgeli kripto para birimleri zirveyi ele geçirdi. Piyasa değeri açısından en büyük memecoin olan DOGE, önemli bir yükseliş gerçekleştirerek liderliğini korudu. Bu memecoin boğasında gözler FLOKI ve SHIB tarafına çevrildi. Çünkü popüler memecoin’ler, arkasında bir proje olan popüler isimleri geride bıraktı.

SHIB, son 24 saatte gerçekleştirdiği yüzde 75’lik yükseliş ile birlikte, birçok elit projeyi geride bıraktı. Piyasa değerine göre sıralamada 11’inci sıraya yerleşen popüler memecoin, şu projelerin önüne geçti:

  • Oracle projesi olan Chainlink (LINK)
  • Tether’in aktif kullandığı ağ olan Tron (TRX)
  • Yeni nesil blockchain olarak bakılan Polkadot (DOT)
  • Lider katman-2 projesi Polygon’u (MATIC)

FLOKI ise son 24 saatte yüzde 139 yükseliş yaşayarak piyasa değeri bakımından 83’üncü sıraya yerleşti. FLOKI, son dönemin en popüler projelerinin önüne geçti. Floki, piyasa değeri sıralamasında şu coin’lerin önüne geçti:

  • Oracle projesi Pyth Network (PYTH)
  • Yapay zeka boğasının öncü ismi Worldcoin (WLD)
  • Yapay zeka girişimi SingularityNET (AGIX)
  • Merkeziyetsiz borsa dYdX (DYDX)
  • Modüler blockchain Dymension (DYM)

Bu tablo boğa piyasasının iştahlı gerçekliğini gözler önüne serdi. Eğlence ve topluluk odaklı çıkarılan memecoin’ler, blockchain’i geliştirmeyi amaçlayan veya birçok farklı hizmet sunan kripto projelerinin önüne geçti.

SHIB ve FLOKI tarafında yükselişin devam edip etmeyeceği merak konusu olurken, piyasanın aşırı şiştiği ve düzeltme ihtimali unutulmamalı.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.