Ripple (XRP) fitili yaktı: Yükseliş devam edecek mi?

Uzun bir süredir yatırımcısını bekleten Ripple (XRP) sonunda patlama yaparak kayda değer bir artış yaşadı.

Bitcoin‘in (BTC) 72.000 dolara ulaşmasına rağmen belirli bir süredir sessiz kalan Ripple (XRP) sonunda beklenen hareketi yaptı. Kritik bir direnç bölgesini aştıktan sonra rüzgarı arkasına alan major coin, kısa sürede yüzde 20’ye yakın bir artış kaydetti. Haftalar sonra “En Çok Yükselen Kripto Paralar” listesine adını yazdıran XRP, son 24 saatteki yüzde 14,71’lik artışıyla dördüncü sırada yer aldı. Herkesin merakla takip ettiği soru ise “yükselişin devamı gelecek mi?” oldu.

Türkiye kripto ekosisteminde büyük bir kitleye sahip olan XRP, yükseliş yönlü hareketini sürdürebilir mi?

Temel analiz desteğiyle uçuşa geçebilir!

Teknik analizin pozitife dönmesiyle birlikte yukarı yönlü hareketine başlayan XRP, haber desteğini de arkasına aldığı takdirde daha büyük artışlar yaşayabilir. Genellikle düzenleyici baskısının arttığı ortamda boy gösteren Ripple, olası bir gelişmede tekrardan üst seviyelere doğru yol alabilir. Böyle bir süreçte sırasıyla 0,7705 – 0,8195 ve 0,9378 doları hedefleyebilir. Kısa vadeli ana direnç seviyesi olan 0,9378 doların aşılması, XRP’de yeni bir boğa koşusunu başlatabilir.

Bitcoin’in 70.000 doların üzerinde haftalık kapanış yapamaması, BTC dominasyonunun yüzde 60’a doğru ilerlemesi veya SEC gibi düzenleyicilerin Ripple’ın önüne geçmesi, satış baskısını beraberinde getirecektir. Böyle bir senaryoda sırasıyla 0,64 – 0,6230 – 0,5797 – 0,5545 – 0,5277 ve 0,4983 dolara geri çekilmeler söz konusu olabilir. Teknik ve psikolojik açıdan yakın zamanlı dip seviye olan 0,4983 doların kaybı, yeni bir satış dalgası yaratacaktır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.