Popüler kripto paralarda son durum ne? 7 Nisan 2024

Bitcoin’in 69 bin doları geride bırakmasının ardından hareketlenen kripto para piyasasında neler oluyor?

Halving’e çok az bir süre kalmasıyla beraber yeniden atağa kalkan Bitcoin, 70.000 dolara dayandı. Altcoin’lerde keskin bir düşüş yaşattıktan sonra rotasını yukarı çeviren kripto paraların amirali, kripto paralara ilaç gibi geldi. Peki ya sektörün önde gelen kripto paraları BTC, ETH, XRP, SHIB ve SOL için güncel durum nedir?

Bitcoin (BTC)

64.500 dolardan tepki aldıktan sonra yükseliş yönlü harekete başlayan Bitcoin (BTC) 70.000 doları zorlamaya başladı. Halving için geri sayımda olan kripto paraların lideri, boğa koşusuna dair verdiği olumlu sinyaller ile yatırımcıları sevindirdi. Şu an için kritik bir bölgede fiyatlayan BTC, 70.000 doları kırması halinde ATH’ye gidebilir.


Ethereum (ETH)

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un fiyatı, geçen haftaki yüzde -6,58’lik düşüşe rağmen Nisan ayının ilk haftasında yükseliş yönünde nötr bir seyir izledi. ETH şu anda 3391 dolardan işlem görüyor.

ETH fiyatı yükseliş işareti olan üstel hareketli ortalamalarla destekleniyor. RSI ve diğer indikatörler ise nötr bir sinyale işaret ediyor. Dolayısıyla alıcılar bunu, piyasa dramatik hamleler yapmadan önce fiyatın aynı kalabileceği bir istikrar dönemi olarak görebilir.


Ripple (XRP)

XRP, geçtiğimiz ay yüzde 1,08’lik düşüş ve 0,5844 dolar fiyatıyla teknik analizde nötr bir görünüm sergiledi. Düzenleyicilerle ilgili endişeler olsa da XRP’nin fiyatı güçlü seyrediyor ve Üstel Hareketli Ortalama (30 günlük) gibi hareketli indikatörlerden gelen pozitif sinyaller olası bir yükseliş eğilimine işaret ediyor.


Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu’nun değeri son 30 günde yüzde 23,70 düşüşle 0,00002691 dolara geriledi. Düşüş olsa da istatistikler yukarıya doğru bir dönüşe işaret ediyor ve kripto yatırımcıları SHIB’in fiyatlaması yönünde oldukça iyimser. Fakat memecoin piyasasının çok fazla volatilitesi olması, SHIB için tehlike barındırmaya devam ediyor. Şu an için ara fiyatta işlem gören popüler coin, trende bağlı olarak rotasını belirleyebilir.

Solana (SOL)

Solana‘nın fiyatı 7 Nisan 2024 itibarıyla 180,47 dolar olup geçen hafta yüzde 8,35 düşüş gösterdi. Haftalık teknik analiz SOL için nötr-yükseliş görünümü gösteriyor. Solana ağının kilitlenen toplam değeri (TVL) yeni bir yüksek seviyeye ulaştı. Bu veri, şu anda Ocak 2023’ten bu yana görülen en yüksek seviyede seyrediyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.