Petrol haftayı yükselişle tamamlamaya hazırlanıyor

Brent ham petrolü, İsrail liderinin yorumlarının algoritmik satın almayı teşvik etmesiyle Perşembe günü %3’ten fazla yükselişle bir ayın en büyük günlük artışını gerçekleştirdikten sonra varil başına 82 doların altında işlem gördü. ABD ham petrolü 76 doların üzerindeydi. Bu hafta neredeyse %6’lık bir hareket, kısmen iki tarafın duraklamaya yaklaştığı iyimserliğinden kaynaklanan geçen haftaki çöküşün çoğunu geri aldı.

Netanyahu, “toplam zaferden başka bir çözüm” görmediğini ve Irak’ın Amerika liderliğindeki koalisyona desteğini çekme tehdidinin, büyük petrol üreten bölgedeki gerilimleri artırdığını söyledi. Nakliye şirketleri ayrıca Kızıldeniz’deki güvenlik durumunun kötüleşmeye devam ettiği konusunda uyardı.

IG Asia Pte Pazar Stratejisti Yeap Jun Rong, “Orta Doğu’daki gerilimleri hafifletme umutlarının çok ihtiyaç duyulan doğrulamayı alamamasından dolayı bu hafta petrol fiyatları için hareketli bir hafta oldu. Piyasa katılımcıları jeopolitik risklerin daha uzun süre devam edeceğini fiyatlıyor” dedi.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.