Ons altın Powell’ın sunumundan gelecek mesajları bekliyor

ABD’de faizlerin yıl ortasına kadar gevşetileceğine dair umutlar artarken gözler Fed Başkanı Jerome Powell’ın, ekonominin sağlığına ilişkin açıklamalarına çevrilmiş durumda.

Powell’ın Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesindeki sunumu öncesinde ons altın, düne göre yüzde 0,12 kayıpla 2.127 dolardan işlem görüyor. Fiyat dün 2.141,59 dolara kadar çıkmıştı.

Ons altın son 7 günde yüzde 4,64, son 1 ayda yüzde 4,45 ve yılın başından bu yana yüzde 3,06 yükseldi.

Kedia Commodities’ten Ajay Kedia, altının yükselişinin geçen haftaki zayıf ABD ekonomik verilerinin tetiklediği ve Haziran’da faiz indirimi için biraz daha netlik kazandıran duyarlılıktan kaynaklandığını söyledi ve doların hareketi ya da jeopolitik gerilimlerdeki herhangi bir artış gibi diğer faktörler olmadan, altının kâr alabileceğini sözlerine ekledi.

Bu hafta açıklanacak olan ABD iş gücü piyasası verileri de yakından izlenecek. Aşağı yönlü herhangi bir sürpriz altını desteklemeye yardımcı olabilir.

Yatırımcılar Haziran ayında Fed’in faiz indirimine gitme ihtimalini %71 olarak görüyor.

Ons altın için bugün destek seviyesi 2.111 dolar, buranın üzerinde kalındığı sürece 2.135 doların üzerinin yeniden denenmesinin ve 2.147 dolar direncine doğru bir hareketin mümkün olduğu ifade ediliyor.

Foreks Haber Merkezi

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.