L3Harris Technologies 2026’ya Kadar Segmentlerinde %16 Faaliyet Marjı ve 23 Milyar Dolar Gelir Hedefliyor

L3Harris Technologies (LHX) Salı günü 2023 Yatırımcı Günü’nü düzenleyerek şirketin finansal hedefleri ve hissedar değeri yaratma stratejisine ilişkin genel bir bakış sundu.

Yapılan basın açıklamasında, şirketin mevcut portföyünden 2026 yılına kadar 23 milyar dolar gelir, %16 segment faaliyet kâr marjı ve 2,8 milyar dolar serbest nakit akışı öngören orta vadeli finansal planı sunuldu. Şirket ayrıca tüm nakit fazlasını hissedarlarına dağıtma taahhüdünün de altını çizdi.

LHX hisseleri raporlama anında yaklaşık %0,5 değer kaybetti ve işlem fiyatı hisse başına 200 doların biraz üzerinde seyrediyor.

Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Christopher Kubasik, L3Harris’in yatırım karışımını ulusal güvenlik ve teknolojiye odaklanmaya doğru kaydırdığının altını çizdi. Kubasik ayrıca şirketin mali durumunu güçlendirmeye odaklanmak için birleşme ve satın alma faaliyetlerini uzun bir süre durdurmayı planladığını açıkladı.

Kubasik, “L3Harris şu anda sektör lideri kar marjlarına sahip ve benzersiz Trusted Disruptor yaklaşımımız sayesinde büyümeyi başarmak için güçlü bir konumda,” dedi. “Çabalarımız, verimliliği artırmak, maliyetleri düşürmek, kâr marjlarını artırmak ve güçlü nakit akışı sağlamak için operasyonel performansı geliştirmeye yönelik olacaktır.”

Buna ek olarak şirket, araştırma ve geliştirme ve sermaye yatırımlarına odaklanarak işletmeye yeniden yatırım yapmayı, borcu azaltmayı, yeni satın almalardan kaçınmayı ve tüm nakit fazlasını hissedarlara dağıtmayı kapsayan 2024-2026 sermaye tahsis önceliklerini açıkladı.

Kubasik ayrıca, “Sağlam mali temelimiz, orta vadeli hedeflerimize ulaşma ve hissedarlarımıza değer sağlama kabiliyetimize güven aşılıyor” dedi.

LHX CEO’su ayrıca, kâr marjlarını ve nakit akışını iyileştirmenin ilave yollarını aramak için yönetim kurulunun yakın zamanda kurduğu İş İnceleme Komitesi ile işbirliği yapma niyetinden de bahsetti.

Bu makale AI’nin yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Hüküm ve Koşullarımıza bakınız.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.