Kriptoda ibre tersine döndü: Boğaların devri başlıyor!

Bitcoin’in (BTC) 72.000 doları aşmasıyla gaza basan kripto para piyasası, tasfiye verileriyle gündeme geldi.

Kısa bir sürede yüzde 10’dan fazla artış kaydederek 72.000 doları geride bırakan Bitcoin (BTC) tasfiye verilerinde önemli bir değişikliğe nedel oldu. Birkaç gündür düşüş eğiliminde olan kripto para piyasası, long yönlü işlemlerin tasfiyesiyle öne çıkıyordu. Ancak BTC‘nin yükseliş ivmesi yakalaması, bu senaryoyu tam tersine çevirdi.


Kripto paralardaki artış, short yönlü işlemlere darbe vurdu!

BTC’nin öncülüğünde yükselişe geçen kripto para piyasası, düşüş yönlü hareket eden yatırımcıları hüsrana uğrattı. Popüler kripto veri platformu Coinglass’a göre son 24 saatte 147,29 milyon dolar değerinde likidasyon elde edildi. Bu miktarın 102,24 milyon dolarlık kısmını short, 45,05 milyon dolarlık kısmını ise long yönlü işlemler oluşturdu.

Toplamda 44.790 vadeli işlem kullanıcısı likidasyona uğradı. Tek bir işlemde yaşanan en büyük kayıp ise Binance borsasında BTC/USDT paritesinde 7,83 milyon dolar olarak kayıtlara geçti.

Borsa tarafındaki verilere baktığımızda ise en çok likidasyonu 69,37 milyon dolar ile Binance topladı. İkinci sırada ise 49,86 milyon dolar ile OKX yer aldı. En dikkat çeken veri ise tüm borsalardaki likidasyonlarda short yönlü işlemlerin ağırlık göstermesi oldu. Bu istatistik genellikle sabit kalmayıp, long-short karışık bir şekilde yer alıyordu. Fakat BTC’nin son yükselişi, doğrudan short yönlü işlemlere darbe vurdu. BTC’nin bundan sonraki fiyat hareketleri ve tasfiye verilerindeki yaşanacak değişimler merakla bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.