Kripto yatırımcıları panikte: Altcoin’ler neden düşüyor?

Bitcoin’in (BTC) yerinde saymasına rağmen düşüş yönlü eğilimini sürdüren altcoin’lerde tehlikeli süreç devam ediyor.

71.5000 doları aşamadıktan sonra 66.000 dolar bandına gevşeyen Bitcoin, altcoin’leri yıkıp geçti. Hızlı bir şekilde kan kaybeden kripto paralar, birer birer destek seviyesine geldi. BTC halving‘ine ortalama olarak 15 gün kalması, volatiliteyi artırarak kafaları karıştırdı. Bunlara ek olarak BTC hakimiyetinin giderek artması, altcoin’leri daha da baskıladı. Günlerdir düşüş yönlü hareket eden altcoin’ler için hangi unsurların takibi önemli?


Ethereum’da işler iyi gitmiyor: Kripto paralar diken üstünde!

BTC’nin değer kaybetmesi ve dominansın giderek artmasıyla birlikte düşüş kaydeden Ethereum (ETH) kripto yatırımcılarını hüsrana uğrattı. 3640 doları bir türlü aşamayan altcoin’lerin öncüsü, şimdilik 3294 dolardan tepki alıyor. Ancak bu seviyedeki alıcıların yetersiz kalması halinde kripto paralar için yeni bir düşüş süreci başlayabilir.

Böyle bir senaryoda destek niteliği görebilecek seviyeler sırasıyla 3000 – 2650 ve 2534 dolar olacaktır. Bu süreçte teknik ve psikolojik açıdan kritik bir seviye olan 3000 dolar, fiyat yapısında karar verici olabilir.

Spot ETH ETF gündeminin pozitif seyri, BTC’nin 70.000 doların üzerine oturması veya BTC dominansının düşüşü gibi unsurlar kripto paralara ilaç gibi gelecektir. Böyle bir senaryoda ise ETH için sırasıyla 3640 – 3934 ve 4200 dolara bir hareket takip edilebilir. 4000 doların üzerinde geçirelecek her süre, kripto paralar adına boğa koşusunu güçlendirecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.