Kripto piyasasında yıkım: Yaklaşık 1 milyar dolar kayıp

Kripto para piyasasındaki yıkımın faturası ağır oldu; Son 24 saatte 937 milyon dolar tasfiye edildi.

Bitcoin halving’ine yaklaşık bir hafta kaldı. Kripto yatırımcıları halving ile birlikte boğa piyasasının yaratacağı heyecana odaklandı. Beklentilerin yükseliş yönlü olduğu bugünlerde, özellikle altcoin’lerdeki düşüş hayal kırıklığı yarattı.

Bitcoin (BTC) son 24 saatte 65.000 dolar seviyesine sert bir düşüş yaşadı. Lider kripto para biriminin yaşadığı geri çekilme yüzde 8,5’i buldu. BTC’deki düşüş ile birlikte altcoin’lerde yıkım gerçekleşti. Birçok altcoin, iki ay önceki fiyat seviyesine geriledi.

Kripto piyasasındaki düşüş yönlü hareketliliğin faturası ise ağır oldu. Coinglass’tan elde edilen verilere göre, son 24 saatte 937 milyon dolar tasfiye edildi.

Kripto piyasasında kasvet: Faturası ağır oldu

Bitcoin (BTC), 65.000 dolar seviyesine gerçekleştirdiği düşüş ile birlikte kripto para piyasasının genel görünümünü negatife çevirdi. Piyasa görünümünün negatife dönmesiyle birlikte, long (yükseliş) yönlü işlem alan trader’lar büyük bir hüsran yaşadı.

Coinglass verilerine göre, son 24 saatte 937 milyon dolar tasfiye edildi. Bu tasfiyenin 823,36 milyon dolarını long yönlü işlemler oluştururken, 112,93 milyon dolarlık kısmını short (düşüş) yönlü işlemler oluşturdu.

Son 24 saat içinde yaklaşık 300 bin yatırımcı likidasyon bildirimine maruz kaldı. En büyük likidasyon işlemi ise OKX borsasının ETH-USD paritesinde gerçekleşti. Bir trader, 7,19 milyon dolar kaybetti.

Likidasyon ısı haritası ise şaşırttı. Neredeyse 1 milyar doları bulan tasfiyelerin büyük çoğunluğunu bu sefer Bitcoin oluşturmadı. Haritaya göre, son 24 saatte 248,58 milyon dolar altcoin‘lerden silindi. BTC’deki tasfiye miktarı ise 185,60 milyon doları buldu.

Geçtiğimiz gün son zamanların en büyük yıkımı gerçekleşti. Birçok trader, binlerce dolarlık bakiyesini sıfırladı. Karamsar bulutların gezindiği kripto para piyasası, hafta sonuna negatif görünümde girdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.