Kripto paralarda zorlu süreç: Bitcoin’de düşüş sürecek mi?

İran-İsrail gerginliğiyle birlikte çöküşe geçen kripto paralarda Bitcoin’in (BTC) fiyat hareketleri tedirginlik yarattı.

ATH yaptıktan sonra düşüş eğilimine geçen Bitcoin (BTC) jeopolitik gerilirimler ile ardı ardına satışlar gördü. Yalnızca birkaç saat içinde yüzde 10 değer kaybeden kripto paraların amiral, 60.500 dolara iğne atarak altcoin’leri yıkıp geçti. Pek çok altcoin yüzde 20’den fazla düşüş kaydederken piyasanın yaratmış oldu korku ön plana çıktı. Bu süreçte BTC için hangi seviyelerint takip edilmesi önemli?


Halving öncesi Bitcoin’de sert düzeltme!

Sıradaki halving’e ortalama olarak beş gün kalmasıyla volatilitesi artan kripto paralar, İsrail-İran arasındaki savaş ile daha kritik bir sürece girdi. Destek seviyelerini birer birer kaybeden Bitcoin, 60.500 doları test ederek piyasada büyük bir yıkıma sebep oldu. Daha sonrasında ise İsrail-İran geriliminin yavaşlaması, BTC’ye itici bir güç olarak fiyatı 64.500 doların üzerine attı. Altcoin’leri bir nebze de olsa yükselişe geçiren BTC için hangi seviyelerin takibi önemli?

Haberin yazımı itibarıyla 64.700 dolardan alıcı bulan BTC, kaos ortamının durulması, jeopolitik problemlerin azalması, halving’in pozitif bir ekti yaratması gibi unsurlar ile birlikte yeniden yükseliş ivmesi yakalayabilir. Böyle bir senaryoda sırasıyla 65.766 – 67.613 – 69.017 – 71.289 ve 73.684 dolara doğru bir hamle beklenebilir. Fakat, İsrail-İran çatışmasının giderek kızışması kripto paralarda satış baskısı yaratmaya devam edecektir. Böyle bir senaryoda ise sırasıyla 62.080 – 60.810 – 59.024 – 56.622 ve 54.966 dolara doğru düşüşler takip edilebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.