Kripto paralarda tehlikeli süreç: Bitcoin neden düşüyor?

Halving için geri sayımı başlatan Bitcoin (BTC) son günlerdeki düşüşüyle panik havası yarattı.

Sıradaki halving‘ine ortalama olarak 18 gün kalan Bitcoin, kripto para yatırımcılarının kafasını karıştırdı. Bir süredir kesintisiz yükselen kripto paraların amirali, ATH yaptıktan sonra rotasını aşağı çevirdi. Daha sonrasında ise 71.500 doları bir türlü aşamayan BTC, 66.000 dolara iğne atarak altcoin piyasasını yıktı geçti.

Herkesin dört gözle beklediği halving, düşüş sürecini başlattı mı? Halving coşkusu tekrardan başlayıp yükselişe geçebilir miyiz


Halving öncesi Bitcoin’de nefesler tutuldu!

Geçtiğimiz halving süreçlerini göz önüne aldığımızda Bitcoin gerçekten etkili bir performans ortaya koymuş. Fakat, her halving döneminde ortak olan bir unsur, yüksek volatiltie olarak yer alıyor. Güncel duruma baktığımızda ise volatilite unsuru tekrardan boy göstermeye başladı. 71.500 dolardan itibaren düşüş yönlü fiyatlayan BTC, şimdilik 66.000 dolardan tepki almış olsa da riskler hala devam ediyor.

Haberin yazımı itibarıyla 66.922 dolardan el değiştiren Bitcoin, halving coşkusunun başlamaması, fud haberlerin yayılması veya 67.600 doların üzerine atamaması halinde değer kaybetmeye devam edebilir. Böyle bir senaryoda sırasıyla 65.766 – 63.030 ve 62.080 dolara bir geri çekilme takip edilebilir. Özellikle de 63.030 – 62.080 dolar bandının kaybedilmemesi, boğa sezonunun devam edebilmesi için kritik olacaktır. Olası bir yükseliş senaryosunda ise direnç görevi görebilecek noktalar sırasıyla 69.017 – 71.289 ve 73.684 dolardır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.