Kazanç görüşmesi: RH, 3. çeyrekteki olumsuzlukların ortasında büyüme stratejisini özetliyor

Daha önce Restoration Hardware olarak bilinen ev mobilyaları şirketi RH (NYSE: RH), 3Ç 2023 kazanç çağrısı sırasında finansal performansını ve stratejik vizyonunu ayrıntılı olarak açıkladı. Şirket, artan giderler ve piyasadaki olumsuzluklara rağmen 751 milyon dolar net gelir ve %7,3’lük düzeltilmiş faaliyet marjı bildirdi. Mevcut ekonomik ortam RH’nin gelir beklentilerini değiştirmesine ve RH Modern Sourcebook’un lansmanını ertelemesine neden oldu. CEO Gary Friedman, RH’yi lüks yaşam tarzı alanında küresel bir düşünce lideri haline getirmeyi amaçlayan küresel genişleme ve ürün dönüşümleri de dahil olmak üzere şirketin uzun vadeli yatırımlara odaklandığını vurguladı.

Önemli Çıkarımlar

  • RH 3. çeyrekte 751 milyon dolar net gelir ve %7,3’lük düzeltilmiş faaliyet marjı bildirdi.
  • Şirket, uluslararası açılışlar ve bir satın alma nedeniyle artan giderlerle karşı karşıya kaldı.
  • Yüksek mortgage oranları ve jeopolitik olaylar, RH Modern Sourcebook postalamasının gecikmesine ve gelir beklentilerinin daralmasına neden oldu.
  • RH, 2024’ün ilk yarısında yeni koleksiyonlar ve galeri sıfırlamalarıyla talep eğilimlerinin iyileşmesini bekleyerek ürünleri yükseltmeyi ve platformları genişletmeyi planlıyor.
  • Küresel genişleme Brüksel, Madrid ve Paris’te yeni galerileri ve 2024’te Kuzey Amerika’da beş yeni tasarım galerisini içeriyor.
  • Şirket, konaklama ve tamamen mobilyalı lüks konutlara yönelik açılımlarla lüks yaşam tarzı alanında bir düşünce lideri olmayı hedefliyor.

Şirket Görünümü

RH’nin gelecek vizyonu geniş kapsamlı ve çok yönlüdür. RH Bespoke mobilya, RH Color ve RH Atelier gibi yeni koleksiyonları piyasaya sürmeyi planlayan şirket, Kuzey Amerika’da 5 ila 6 milyar dolar, dünya genelinde ise 20 ila 25 milyar dolar gelir hedefliyor. Sadece ürün değil, mekan kavramsallaştırma ve satma stratejisiyle RH, konukevleri, özel jetler ve lüks bir yat gibi tekliflerle konaklama sektörüne girmeye hazırlanıyor. Şirket ayrıca RH Residences ile Kuzey Amerika konut piyasasına da damgasını vurmak istiyor ve The World of RH online portalı ve RH Media aracılığıyla müşterilerle duygusal bir bağ kurmayı hedefliyor.

Ayıda Öne Çıkanlar

RH 3. çeyrekte, uluslararası açılışlardan kaynaklanan artan giderler ve başarısız bir mülk edinimi ile çeşitli zorluklar yaşadı. Şirket ayrıca yüksek mortgage oranları ve jeopolitik olaylar nedeniyle piyasada yaşanan olumsuzluklarla karşı karşıya kaldı ve bu da pazarlama çalışmalarının ertelenmesine ve yılın geri kalanı için daha temkinli bir gelir görünümüne yol açtı.

Yükselişte Öne Çıkanlar

Yaşanan zorluklara rağmen RH, ürün dönüşümü ve küresel genişleme planları konusunda iyimserliğini korumaktadır. Uluslararası alanda yeni galeriler açan ve RH markasını yükseltmeye odaklanan şirket, bu girişimlerin önümüzdeki yıl talep eğilimlerinin iyileşmesine katkıda bulunmasını bekliyor. CEO Friedman, gelecek yılın 2. çeyreğinin sonuna kadar pazar payı kazanacaklarına ve rakiplerini geride bırakacaklarına inandığını ifade etti.

Bayanlar

Şirket, bu yıl yüksek indirim faaliyetlerinin daha yüksek olduğunu ve bunun önümüzdeki yıl potansiyel olarak bir kuyruk rüzgârı haline gelebileceğini kabul etti. Ayrıca, mevcut konut piyasasındaki gerileme ve yeni ürünlerin piyasaya sürülmesiyle envanter yönetiminde karşılaşılan zorluklardan da bahsedildi.

Kalite Güvencesinde Öne Çıkanlar

CEO Friedman, şirketin kısa vadeli dalgalanmalar yerine uzun vadeli büyümeye öncelik verdiğini belirterek faaliyet marjının korunmasına ilişkin endişelere değindi. Friedman ayrıca muhasebe kurallarındaki değişikliklerin finansallar üzerindeki etkisine dikkat çekerek Almanya ve İngiltere’deki RH galerilerinin performansının sunduğu benzersiz zorlukları ve fırsatları tartıştı.

Gelecek Planları ve Genişleme

RH’nin Avrupa’ya açılma planlarında ROIC veya maliyetler için belirlenmiş hedefler bulunmamakta, farklı ülkelerde işi öğrenmeye ve inşa etmeye odaklanılmaktadır. Halihazırda Avrupa’da 10 galerisi bulunan ve yeni açılışlar planlayan RH, büyüme potansiyeli konusunda iyimser. Şirket ayrıca, artan ortalama sipariş değerini yansıtan üyelik ücretini yükseltti ve galeri olarak ikiye katlanan daha büyük tasarım ofisleriyle iç mimarları desteklemeyi hedefliyor.

Şirketin CEO’su, RH ekibine şükranlarını ve markanın küresel potansiyeline olan güvenini ifade ederek, tatil sezonunu ve küresel çatışma bölgelerindeki barışı dört gözle bekleyerek kazanç çağrısını sonlandırdı.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.