Kasım ayında dikkat çekebilecek 5 altcoin

Bitcoin (BTC) dışındaki tüm kripto paralar, altcoin olarak adlandırılır. Altcoin’ler, kripto para yatırımcıları için her zaman çok ilgi çekici ürünlerdir. Farklı amaçlara hitap eden projeleriyle DeFi‘dan NFT‘ye birçok alanda onları görebiliriz. Ancak piyasada on binlerce altcoin bulunuyor. Bu nedenle onları takip etmek zaman zaman güçleşebiliyor.

Kasım 2023 boyunca takip edebileceğiniz bazı altcoin’ler: Ripple (XRP), Injective (INJ), eCash (XEC), Hedera (HBAR) ve the Graph (GRT).

XRP: 8-9 Kasım tarihlerinde Dubai’de Ripple Swell Konferansı düzenlenecek. Konferans her zaman büyük ilgi görse de bu kez beklentiler daha da yüksek.

Bunun nedeni, İlk Halka Arz (IPO) duyurusu veya Birleşik Arap Emirlikleri Sanal Varlık Düzenleme Kurumu (VARA) lisansı başvurusu yapılabileceğine yönelik söylentilerin dolaşması.

Üstelik XRP fiyatı 19 Ekim’de 98 günlük azalan direnç trend çizgisinden çıktı.

INJ: Yeni NFT koleksiyonu, token yakımı sağlayacak 11 Kasım’da Injective, INJ yakımına doğrudan katkıda bulunacak ilk NFT koleksiyonunu piyasaya sürecek.

Quants koleksiyonunun mekanizmasına göre tüm Quants hacminin yüzde 5’i yakılacak. Yani, ne kadar çok Quant alınıp satılırsa o kadar çok token yakılacak. Bu da arzı azaltarak INJ fiyatı üzerinde olumlu bir etki yaratabilir.

Dahası Quants aracılığıyla elde edilen her telif ücreti de yakılacak. Bu benzersiz yaklaşım, koleksiyonun, ivme kazandıkça Injective topluluğuna doğrudan fayda sağlamasını ve bir kazan-kazan senaryosunu teşvik etmesini sağlayacak.

XEC: eCash ağı güncelleniyor .15 Kasım’da yeni bir eCash ağ yükseltmesi yapılacak. Yükseltme, stake ödülü olarak tahsis edilen yüzde 10’luk bir blok ödülü getirecek. Buna ek olarak güncellemeyle beraber madenci fonu blok ödülü yüzde 8’den yüzde 32’ye çıkacak.

Bu güncelleme, XEC fiyatını olumlu etkileyebilir.

HBAR: Hedera ve Object Computing tarafından 14 Kasım’da ortaklaşa bir etkinlik düzenlenecek. Etkinlikte merkeziyetsiz kimlik, sürdürülebilirlik, ödüller ve veri şeffaflığı da dahil yeni merkeziyetsiz iş çözümleri tanıtılacak.

Bu Hedera etkinliğinde açıklanacak çözümler, topluluk ve doğal olarak HBAR fiyatı için olumlu olabilir.

GRT: The Graph, 7 Kasım’da büyük bir duyuru yapılacağını açıkladı. Bu duyurununu içeriği belli değil ancak “Yeni Bir Dönem Geliyor” sloganı paylaşıldı. Bunun yanı sıra 13 Kasım’da The Graph Vakfı, Web3 veri yeniliklerine odaklanan DataPalooza etkinliğine ev sahipliği yapacak.

Duyurunun içeriğine ve DataPalooza etkinliğinin kripto para topluluğu üzerindeki etkisine göre GRT fiyatı olumlu bir ivme yakalayabilir.

Bu makale ilk olarak Paranfil üzerinde yayımlanmıştır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.