Karışık ABD ekonomik verilerinin etkisiyle GBP/USD paritesi 1,2600 seviyesinin altına geriledi

LONDRA – İngiliz Sterlini, Salı günü Amerikan ticaret seansında güçlenen ABD doları karşısında haftalık en düşük seviyeye gerileyerek önemli 1,2600 seviyesinin altına indi. Dolar, karışık ekonomik göstergelerden destek bulurken döviz çifti yüzde birin yaklaşık üçte biri oranında değer kaybetti.

ISM Hizmetler PMI 52,7 ile piyasa beklentilerinin biraz üzerinde gerçekleşirken, JOLTS İş İlanları Ekim ayında keskin bir düşüşle son iki yılın en düşük seviyesi olan 8,733 milyona geriledi ve istihdamdaki durgunluğa ilişkin endişeleri vurgulayarak Federal Rezerv’in faiz artırım yörüngesinde olası değişikliklere ilişkin spekülasyonları körükledi.

Yatırımcılar şimdi dikkatlerini ADP İstihdam Değişikliği raporu ve İngiltere Merkez Bankası’nın Finansal İstikrar Raporu da dahil olmak üzere Çarşamba günkü önemli ekonomik açıklamalara çeviriyor. Bu açıklamaların sırasıyla İngiltere’deki iş piyasasının sağlığı ve finansal istikrar hakkında daha fazla bilgi vermesi bekleniyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.