İki dev projenin kurucu ortağının cüzdanı hack’lendi!

Axie Infinity ve Ronin Network’ün kurucu ortağı Jeff Zerlin’in cüzdanı hack’lendi ve 9,7 milyon dolar değerinde Ether’i (ETH) çalındı.

Axie Infinity ve Ronin Network‘ün kurucu ortağı Jeff Zerlin‘e ait iki kripto para cüzdanı hack’lendi. Zerlin’in cüzdanlarından 9,7 milyon dolar değerinde Ether (ETH) çalındı. X platformu üzerinden konuyla ilgili açıklama yapan Zerlin, “Benim için zor bir sabah oldu” dedi.

Axie Infinity ve Ronin Network’ün kurucu ortağına soğuk duş!

Kripto para piyasasının yükseliş yönlü ilerleyişi ve kripto sektörünün artan benimsenmesi, hack oranlarını da artırdı. Hacker’lar, son dönemde özellikle kimlik avı dolandırıcılığı yöntemiyle milyonlarca dolarlık kripto varlıkları ele geçirdi.

Genelde blokzincir ve kripto alanında bilgisi olmayan kullanıcıları hedef alan hacker’lar, bu kez sektörün önemli bir ismini gözüne kestirdi.

Blokzincir güvenlik platformu PeckShield, bir balina cüzdanının hack’lendiği ve hacker’ın Ronin Bridge üzerinden paraları çektiği konusunda uyarıda bulundu. PeckShield, hacker’ın 3.248 ETH’yi (yaklaşık 10 milyon dolar) ele geçirdiğini bildirdi.

Ronin Network kurucu ortaklarından Aleksander Larsen, Ronin Bridge’ın üst düzey güvenlik önlemleriyle korunduğunu ve hack’ın platform kaynaklı olmadığını aktardı. Larsen, bir kullanıcının kişisel cüzdanının hack’lenmiş olabileceğini belirtti.

PeckShield, hacker’ın 3.248 ETH‘yi Ronin Bridge aracılığıyla Tornado Cash‘e taşıdığını aktardı. Hacker, Tornado Cash aracılığıyla blokzincir izlerini kaybettirmek istedi.

Kripto sektörüne damga vuran olayı Axie Infinity ve Ronin Network kurucu ortağı Jeff Zerlin aydınlattı. Zerlin, hack olayındaki cüzdanların kendisine ait olduğunu söyledi.

X platformu üzerinden açıklama yapan Zerlin, “Bu benim için zor bir sabah oldu. İki adresim ele geçirildi. Saldırı kişisel hesaplarımla sınırlıdır ve Ronin blokzincirinin doğrulanması veya operasyonlarıyla hiçbir ilgisi yoktur.” dedi.

Zerlin, Ronin Network blokzincirinin ve Ronin Bridge‘in sağlam bir güvenlik önlemine sahip olduğunun altını çizdi.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.