Halving bitti, bu altcoin’ler atağa kalktı: Beklentiler büyük!

Dördüncü halving’in gerçekleşmesiyle gaza basan Bitcoin (BTC), özellikle de bir kategoriyi ön plana çıkarttı.

Kripto endüstrisinin yıllardır beklediği Bitcoin halving’i 20 Nisan itibarıyla tamamlandı. Madencilik ödüllerinin yarıya inmesiyle beraber daha değerli bir hale gelen Bitcoin, altcoin piyasasının yavaş yavaş önünü açmaya başladı. Özellikle de Katman-2 projelerindeki kısa süreli artış gözlerden kaçmadı. Peki ya BTC halving’ini fırsat bilerek boğa koşusuna hangi altcoin’ler başladı?


1- Stacks (STX)

SEC tarafından onaylı olan tek kripto para Stacks (STX), Katman-2 rüzgarını arkasına alarak yükselişe geçti. Genellikle düzenleyicilere dair gelişmelerle volatil fiyat hareketleri sergileyen STX, bu sefer halving coşkusundan güç buldu. Katman-2 projelerinin önemli isimlerinden olan popüler coin, yalnızca üç gün içinde yüzde 34,60 artış yaşadı.

Halving’in gerçekleşmesi ve BTC’nin 65.000 doları aşmasıyla 2,1899 dolardan 2,9477 dolara ulaşan STX, Katman-2 trendine yeşil ışık yaktı. SEC gibi düzenleyicilerin güdem olması veya BTC’ya olan talebin devam etmesi, STX’i daha da üst seviyelere taşıyacak gibi duruyor.


2- Elastos (ELA)

Gem olarak nitelendiren Katman-2 projelendirilen Elastos (ELA), Bitcoin halving’iyle adeta patlama yaptı. Diğer Katman-2 coin’lerine oranla çok daha az piyasa değerine sahip olan ELA, 18 Nisan’da yükselişe geçerek yalnızca birkaç saat içinde yüzde 33,83 artış yaşadı. Daha sonrasında ise satış dalgasıyla karşılaşarak yükselişin başladığı noktaya geri döndü.

3,0479 doları destek seviyesi olarak koruyan ELA, tekrardan yükseliş trendine geçerek 3,7883 dolara ulaştı. Her ne kadar yükseliş kaydetse de volatil hareketlerinden dolayı risk barındırmaya devam eden Katman-2 coin’i, gündemde yer edindi. Halving’in getirmiş olduğu pozitif havanın Katman-2’leri öne çıkarmasıyla ELA’dan beklentiler artabilir.


3- SatoshiVM (SAVM)

Piyasaya sansasyonel çıkışıyla bir dönem gündem olan SatoshiVM (SAVM), Katman-2 furyasıyla öne çıkan bir diğer altcoin oldu. Çok volatil bir parite olmasından dolayı henüz öncü kripto para borsalarında listeli olmayan SAVM, sadece 5 günde yüzde 44,16’lık bir artışa imza attı. Bu fiyat hareketiyle birlikte sosyal medya platformlarında trend haline gelen SAVM, halving coşkusunu arkasına almış gibi duruyor.

17 Nisan’da 4,109 dolardan el değiştiren SAVM, BTC halving’inin tamamlanmasından sonra 5,924 doları test etti. Kayda değer bir artışa rağmen henüz yüklü satışlar görmeyen popüler coin, yatırımcılarına güven verdi. Katman-2 trendinin devam etmesi halinde doğal olarak SAVM’e ilgi artaracaktır. Böyle bir senaryoda yeni borsa listelemeleriyle fiyatta artış beklenebilir.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.