Gözler bu coin’lerde: Günün en çok kaybeden 5 altcoin’i

Bitcoin halving’iyle birlikte kripto para piyasası neşelense de günün en çok kaybeden 5 altcoin’i şaşırttı. İşte o altcoin’ler

Kripto para piyasası 20 Nisan gecesi Bitcoin’in halving gerçekleştirmesiyle renklendi. Halving’in yarattığı pozitif etki ve jeopolitik gerginliğin dinmesi, altcoin’lerde yükselişleri ortaya çıkarttı. Birçok altcoin keskin yükselişler ile günün zirvesine yerleşmeyi başardı.

Kripto para piyasası her ne kadar tam anlamıyla bir yükseliş döngüsüne girmemiş olsa da hafta sonu toparlanma ile geçiyor. BTC‘nin 60.000 doların üzerinde fiyatlanması, altcoin’leri dip bölgelerden uzaklaştırıyor.

Tüm bu süreçlere rağmen, halving‘in gerçekleştiği güne düşüşleriyle damga vuran altcoin’ler de oldu. Günün en çok kaybeden 5 altcoin’ini sizler için derledik.


1- Toncoin (TON)

Telegram desteğiyle spesifik bir blokzincir sunan, günden güne gelişen ve benimsenen Toncoin (TON), halving döneminde günün en çok düşen altcoin’i oldu. TON, son 24 saatte yüzde 12,7 oranında değer kaybı yaşadı.

CoinGecko’dan elde edilen verilere göre, TON son 24 saatte 794 milyon dolar işlem hacmi elde etti. TON 21,63 milyar dolar piyasa değeriyle en değerli 9’uncu kripto para birimi konumunda.


2- Bittensor (TAO)

Yapay zeka kategorisinin popüler kripto projesi haline gelen ve makine öğrenim diliyle spesifik bir altyapı sunan Bittensor (TAO), günün en çok kaybeden ikinci altcoin’i oldu. TAO, son 24 saatte yüzde 6,1 oranında değer kaybı yaşadı.

CoinGecko verilerine göre, TAO son 24 saatte 40,18 milyon dolar işlem hacmi kaydetti. TAO 2,923 milyar dolar piyasa değerine sahip durumda.


3- dogwifhat (WIF)

Solana ağında piyasaya sürülen ve kısa sürede en popüler memecoin’ler arasına adını yazdıran dogwifhat (WIF), günün en çok kaybeden üçüncü altcoin’i oldu. Popüler memecoin WIF, son 24 saatte yüzde 5,2’lik düşüşe imza attı.

CoinGecko verilerine göre, WIF son 24 saatte 616 milyon dolar işlem hacmine ev sahipliği yaptı. WIF, 2,751 milyar dolar piyasa değerine sahip.


4- NEO (NEO)

Çin Ethereum’u olarak bilinen ve geçtiğimiz hafta Asya furyasına öncülük eden popüler katman-1 projesi NEO (NEO), günün en çok kaybeden dördüncü kripto parası oldu. NEO, son 24 saatte yüzde 4,8 oranında düşüş yaşadı.

CoinGecko’dan elde edilen verilere göre, NEO son 24 saatte 78 milyon dolar işlem hacmi elde etti. NEO, 1,275 milyar dolar piyasa değerine sahip.


5- Ribbon Finance (RBN)

Sürdürülebilir getiri sağlayan yapılandırılmış ürünler oluşturmak için finansal altyapı sunan türev ve DeFi projesi Ribbon Finance (RBN), günün en çok kaybeden beşinci altcoin’i oldu. RBN, son 24 saate yüzde 4,7 oranında düşüş yaşadı.

CoinGecko verilerine göre, RBN son 24 saatte 8,17 milyon dolar işlem hacmi gerçekleştirdi. RBN’nin piyasa değeri ise 984 milyon dolar seviyesinde.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Son Haberler

Bize Ulaşın
Hoşgeldiniz. Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
NonameFX
Merhaba,
Size Noname Web Sayfasından Ulaşıyorum.